Novou sezónu v RockOpeře pokřtí Bára Basiková. Fanoušky čekají premiéry i derniéry
Zdroj: herminapress

Novou sezónu v RockOpeře pokřtí Bára Basiková. Fanoušky čekají premiéry i derniéry

Vytvořeno dne 13.09.2023

Jediné divadlo pro rockery RockOpera Praha startuje novou divadelní sezónu. Pavla Forest, Viktor Dyk, Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Jiří Zonyga a další hvězdy divadla RockOpera Praha se již těší na své věrné i nové příznivce. Ta začíná už tento čtvrtek 14. září reprízou rockové opery Trója. Novou sezónu pokřtí zpěvačka Bára Basiková.

"Jsme rádi, že se po delší době opět potkáme s Bárou Basikovou. V minulosti nám už křtila knihu Jen pár vět... a v divadle se jí moc líbilo. Pokračujeme tak započaté tradici kmotrů různých významnější událostí našeho divadla. V minulosti se u nás role kmotra už ujali třeba výtvarník David Černý, herečka Jitka Čvačarová nebo režisér Václav Marhoul," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Jako každou sezónu v posledních letech, čeká RockOperu na silvestra koncertní premiéra nového kusu. Tentokrát se pražská rocková scéna vydá do tajů severské mytologie. Novinkou Ragnarock se pokusí nahlédnout do vikingské historie. "Nejnovější operou chceme navázat na spolupráci s norskou produkcí. Vikingové navíc ovlivnili i život tady v Čechách. Vyplenili nás a ukradli nám nějaké poklady. V Ragnarocku se snažíme pochopit, o co jim šlo, jejich mytologii a jak jejich svět vzniknul a jak zaniknul," vysvětluje záměr libretistka Pavla Forest.

Spoluautorem scénáře bude také zpěvák a neodmyslitelná součást ansámblu RockOpery Kamil Střihavka. Tvůrci divákům slibující bojové scény a kaskadérské kousky v podání skupiny Burdýři. „Burdýři pod vedením Jakuba Švece, se kterým RockOpera dlouhodobě spolupracuje, patří ke špičce. O čemž vypovídá i velký zájem filmařů a zahraničních produkcí, které je často a rády zvou,“ dodává Pavla Forest.

Další novinkou, kterou pro své fanoušky RockOpera Praha na právě začínající sezónu připravila je inovovaná verze symfonicko-rockového Barda Thödol. „Bardo Thödol budeme nově uvádět po názvem Kniha mrtvých: Bardo Thödol. Pro nás k zásadní změně dojde i v obsazení. Mytickou operu inspirovanou Tibetskou knihou mrtvých a prací Carla Gustava Junga Duše moderního člověka nově posílí Kamil Střihavka,“ upozorňuje Forest.

Divadelní sezóna 2023/24 nebude v RockOpeře Praha jen ve znamení novinek. Divadlo se také bude loučit. A to hned se dvěma kusy. V programu se letos naposledy objeví absurdně komediální Proces, který adaptuje slavné dílo spisovatele Franze Kafky.