Oblíbený herec Petr Kostka slaví půlkulatiny. Přiznal adoptovanou dceru
Zdroj: herminapress

Oblíbený herec Petr Kostka slaví půlkulatiny. Přiznal adoptovanou dceru

Vytvořeno dne 09.06.2023

Herec Petr Kostka oslaví 11. června 85. narozeniny. K půlkulatinám se obdaroval dokumentem Štace mého života, který s ním natočila Česká televize. Herec ale přiznal, že žádný film o sobě točit nikdy nechtěl.

Nikdy jsem nechtěl točit dokument o sobě, protože nevím, kam by se měl zařadit. Neobyčejné životy? Já svůj život nepovažuji za neobyčejný. Třináctá komnata? Cokoliv bych o sobě řekl, už by nebylo třináctou komnatou. Předčasná úmrtí? To už jsem prošvihl. Ale když už jsem tuto nabídku přijal, rozhodl jsem se, že vzdám hold svým divadelním předkům,“ říká protagonista dokumentu Petr Kostka.

K novému dokumentárnímu filmu České televize, jenž vznikl k příležitosti hercových pětaosmdesátých narozenin, přistoupil Petr Kostka s humorem, upřímností a elegancí sobě vlastní. S režisérem snímku Petrem Slavíkem se vydali na cestu po důležitých místech jeho pracovního i osobního života. Kromě českých divadel, po nichž putovali už jeho pradědeček a prababička – zakladatelé slavného divadelního rodu, zavítají diváci také třeba do Ugandy, kde žije hercova na dálku adoptovaná dcera.

„Petr patří mezi těch málo známých osobností, které o sobě na veřejnosti velmi nerady mluví a pokud vím, tak podobné nabídky dosud odmítal. Řekl mi ano až díky našemu přátelství. I když chvíli trvalo, než jsme našli způsob vyprávění, který by mu přišel smysluplný a který by jeho představě vyhovoval,“ upřesňuje vznik dokumentu režisér Petr Slavík a dále dodává: „Petra jsem poznal jako neuvěřitelně vzdělaného, precizního a zároveň zábavného člověka. Dokonale ovládá své řemeslo. Nikdy nic neodflákne, svoji postavu chce poznat do nejmenších detailů. To mu ale paradoxně občas komplikuje život. Někteří režiséři mají radši herce, kteří se moc neptají a poslouchají. A to on rozhodně není.“

Snímek Petr Kostka – Štace mého života premiérově odvysílala Česká televize 3. června a nyní je k shlédnutí na iVysílání.

K hercovým pětaosmdesátým narozeninám Česká televize dále uvede: 10.6. 9:00 ČT1 – Úsměvy Petra Kostky, 10.6. 20:15 ČT art – Oscar pro Emily, 11.6. 14:20 ČT1 – Bláznova smrt, 11.6. 15:45 ČT1 – Zítra vstanu a opařím se čajem