Od policejního eléva z Devadesátek až po moderaci Andělů. Kryštof Bartoš se toho nebojí
Zdroj: herminapress

Od policejního eléva z Devadesátek až po moderaci Andělů. Kryštof Bartoš se toho nebojí

Vytvořeno dne 02.02.2023

Výsledky prvního kola hlasování České hudební akademie nastínily, jak by mohly vypadat letošní nominace na Ceny Anděl Coca-Cola 2022. V pořadí 32. ročník cen České hudební akademie se uskuteční v sobotu 15. dubna v Křižíkově pavilonu pražského Výstaviště. Večerem, který v přímém přenosu odvysílá Česká televize, provede herec Kryštof Bartoš.

Akademici, kteří o držitelích Andělů rozhodují, mají za sebou první kolo hlasování, po tom následujícím už budou jasné nominace. Byť závěry po prvním kole hlasování mohou pouze letmo nastínit, kdo by si letos mohl ikonickou sošku Anděla se šalmají odnést, několik jmen v shortlistech přeci jen dominuje. Největší šance na nominace mají s ohledem na zastoupení v jednotlivých kategoriích Calin a Miro Žbirka.

„Podobně jako v minulém ročníku, kdy jsme si je vyzkoušeli poprvé, nám přednominace umožňují upozornit na širší spektrum skvělé hudby, která u nás vychází. Při detailnějším pohledu odhalují, že Česká hudební akademie má v současném složení široký záběr. I v hlavních kategoriích vedle zavedených a posluchači prověřených hvězd populární hudby jako jsou Miro Žbirka, Chinaski, Ewa Farna nebo Dan Bárta v shortlistech figurují jména napříč žánry i generacemi,“ komentuje výsledky prvního kola hlasování předseda rady České hudební akademie Honza Vedral.