Padesátníci Neumannová, Strach, Schneiderová a další slaví kulatiny. Oslavenci se sešli na obrazovce v jednom pořadu
Zdroj: TV Prima

Padesátníci Neumannová, Strach, Schneiderová a další slaví kulatiny. Oslavenci se sešli na obrazovce v jednom pořadu

Vytvořeno dne 21.04.2023

Ve velkolepou narozeninovou oslavu se promění páteční premiérový díl zábavné show Máme rádi Česko. Moderátor Libor Bouček ji připravil špičkám ve svém oboru. Padesátiny na televizi Prima oslaví lyžařka Kateřina Neumannová, režisér Jiří Strach, herečka Jitka Schneiderová, houslista Pavel Šporcl, fotbalista Jan Koller a herec Lumír Olšovský.

Nikdo z přítomných nejenže na padesát nevypadá, ale ani se tak necítí. Houslista Pavel Šporcl prý prožívá nejlepší roky profesního života: „Teď je to nejlepší. Ale já se snažím hrát tak uvolněně a dobře, abych vydržel ještě do osmdesáti. Kontinuálně se zlepšuju. Je to dobrej věk,“ chválí si pět křížků na krku houslista Pavel Šporcl, kterému padesátka odbije příští úterý. Lumír Olšovský má z padesátky, kterou překlene letos v létě, rozporuplné pocity. „Je to divnej pocit, ještě se nedostavila ta moudrost stáří a už blbnu. Je to takový divný předěl,“ říká herec.

Libora Boučka zajímalo, jakou oslavu pro maminku Kateřinu Neumannovou přichystá její dcera Lucie (natáčelo se ještě před Kateřininými narozeninami – pozn.): „Teď jsi mě zaskočil. Já doufám, že si vzpomene,“ zapochybovala naše nejlepší lyžařka Kateřina Neumannová. To Jitka Schneiderová se zarazila, když se dozvěděla, že je stejně „stará“ jako Nuselský most v Praze. „Ale všichni vypadáte líp než Nuselák,“ ubezpečil ji Libor Bouček.

O patnáct let mladší kapitán bílého týmu Vojta Kotek neskrýval obdiv k ročníku 1973: „Ten rok byl neuvěřitelně plodnej. Narodili se v něm neuvěřitelní a mně oblíbení lidé. A jsem strašně rád, že je mám dneska v týmu,“ radoval se ze složení svého týmu, který by ho konečně mohl dovést k vítězství, Kotek. A prozradil, jaká byla jeho nejdivočejší oslava. „Moje nejdivočejší narozeninová oslava byla velmi skromná. Setkali jsme se s pár přáteli, nakrojili jsme polárkový dort a já jsem sfoukl jednu svíčku,“ zatvářil se potutelně Kotek. „U mě to bylo nejdivočejší asi poprvé, když mě máma rodila. To byla divočina. To světlo, krev lítala, křičela. Oni za živa ještě tenkrát dělali císařské řezy. Oni ji omámili lahví vodky a tvrdili jí, že to bude stačit. Bylo to u nás v Kolodějích, kovář to tenkrát dělal,“ utahoval si ze sebe Jakub Prachař, který touto historkou svoji maminku nepochybně potěší.