Panenky Báry Fišerové jsou jako jejich autorka. Jsou zrzavé, modrooké a jdou na mejdan
Zdroj: herminapress

Panenky Báry Fišerové jsou jako jejich autorka. Jsou zrzavé, modrooké a jdou na mejdan

Vytvořeno dne 06.12.2021

Herečka Bára Fišerová je tradičním účastníkem Aukce panenek známých osobností ve prospěch dětské organizace UNICEF. Bářiny panenky už potřetí pomohly zachránit životy dětí v Africe.

„Moje panenky jsou si vždycky něčím podobné. Jedno mají ale stejné - jsou zrzavé a modrooké. To je můj rukopis. Vždycky mají šatičky s mojí kresbou a v ruce drží kabelku. Jdou to prostě ségry,“ smála se Bára Fišerová, kterou si lidé pamatují z rolí zdravotních sestřiček v Ordinaci či v Modrém kódu. „Moje panenka nikdy nebyla oblečená jako zdravotní sestřička. Ale loni, když byla karanténa, panenka Elza měla roušku, byla zodpovědná. Letošní Stella už tak zodpovědná není. Protože počítá s tím, že příští rok už bude všechno v pořádku. Moje panenky jsou hodně společenské. Jsou oblečené do šatiček, mají kabelky a jdou na mejdan.“

Peníze z vydražených panenek šly loni do Afriky na výživu pro děti a letos na základní očkování proti šesti smrtelným nemocem. „Moje panenka se letos vydražila za šest tisíc. Spočítala jsme si to a svojí panenkou jsem zachránila dvanáct dětí,“ uvedla Bára Fišerová spokojeně a už přemýšlí, jaká bude vypadat její další panenka. Jedno ví jistě. Bude zrzavá a modrooká jako Bára.