Pavlína Filipovská dnes slaví 80! Gratulace přicházejí ze všech stran
Zdroj: TV Prima

Pavlína Filipovská dnes slaví 80! Gratulace přicházejí ze všech stran

Vytvořeno dne 28.05.2021

Těžko uvěřitelné osmdesáté narozeniny dnes slaví česká herečka, zpěvačka a moderátorka Pavlína Filipovská. První oslavu jí ve své talkhshow 7 pádů přichystal moderátor Honza Dědek, kterého překvapila obdivuhodnou vitalitou a pohotovostí.

„Šla jsem sem s touhou, abych vedle Dědka nevypadal stará. To by byla tragédie,“ pronesla Pavlína Filipovská, když vstoupila do sálu Malostranské besedy v Praze, kde se oblíbená televizní talkshow natáčí. „Jsem smart casual, to mi nařídila dcera Pavlína, a na nohou mám tenisky od Ježíška,“ okomentovala svůj mladistvý look dnešní oslavenkyně.

V rozhovoru s Honzou Dědkem zavzpomínala na dětství i na svého tatínka, znamenitého herce a dabéra Františka Filipovského. „Tatínek byl vzácný v tom, že vůbec nevychovával. Mohli jsme ze školy nosit, co jsme chtěli, a taky nosili. Já byla ráda za dvojčičku. Říkala jsem si, že stačí prolézat a necpat se na výsluní. To u nás ve třídě ani nešlo, to místo obsadil Vašek Klaus, se kterým jsem chodila do jedné třídy. On věděl všechno líp než ten vyučující,“ zavzpomínala na školní léta a slavného spolužáka. „Vašík seděl v poslední lavici, chtěl, aby měl klid. A protože už měl nastudováno, tak se tam upřímně nudil. Koukal na vyučujícího a myslel si své. On ale opravdu věděl. Kolektiv ho vlastně ani moc neznal, abych pravdu řekla. Seznamovali jsme se až na maturitním mejdánku,“ vypráví Pavlína Filipovská v 7 pádech Honzy Dědka.

Honza Dědek Filipovské v talkshow připomněl i natáčení videoklipu k její první popové písničce Včera neděle byla. „Oční linky jsem si malovala krémem na boty Botas. To drželo úžasně, a ještě se to blýskalo, byly holky, které se ani na noc neodličovaly, páč to nestálo za to. Byl to geniální krém, už není,“ směje se herečka.

Pochopitelně nemohla chybět gratulace ani květina. Ke květinám má Pavlína Filipovská zvláštní vztah. Povídá si s nimi. „Všechno jim řeknu. Já si jim postěžuju, všechno s nimi proberu. Když mě naštve muž, řeknu jim to. Ony mi dají za pravdu… Nejsem odborný pěstitel, ale s kytkami si rozumím. Kvetou mi i ty, které jiným nekvetou,“ přiznala.

„Povídání s Pavlínou Filipovskou budu rozhodně navždycky řadit mezi ta nejpříjemnější. Povídat si s ní je zážitek. Je neskutečně pohotová a vtipná. Jsem fanouškem jejího humoru, který přechází od zdánlivé naivity přes sebeironii až k sarkasmu a zase zpět, aniž byste si to stačili uvědomit. Obdivuji její vitalitu a mladého ducha. Sám jsem si vedle ní připadal starý, a nejen proto, že mě nejednou upozornila na to, že jsem Dědek,“ říká hostitel talkshow 7 pádů Honzy Dědka.