Pavlovi Trávníčkovi málem upadla ruka. V Německu podepsal 1 200 knih a teď ho čeká autogramiáda v Praze
Zdroj: herminapress

Pavlovi Trávníčkovi málem upadla ruka. V Německu podepsal 1 200 knih a teď ho čeká autogramiáda v Praze

Vytvořeno dne 29.11.2023

Herec Pavel Trávníček oslavil před třemi roky sedmdesátku a od té doby se nezastavil. Jezdí mezi Čechami a Německem, připomíná výročí půl století od natočení legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku, obdržel v Německu na festivalu Fabulix 2023 Cenu za celoživotní dílo a připravil autobiografickou knihu Pavel Trávníček: Tři oříšky pro prince, která právě přichází na pulty prodejen a herec ji představí 7. prosince na vánočním veletrhu "Stříbrné vánoční dny"na výstavišti  v pražských Letňanech.    

„Vždycky, když se píše autobiografie, tak je to pro toho herce trošku složité. Člověk sám sebe vidí jinak, než tě vidí ostatní. Hodně jsem hledal a sháněl, nejsem typ, co má kufr plný výstřižků a fotek. Dal jsem do knížky svůj život od malička až po dnešní dobu a jsou tam také fotky a informace, které nebyly ještě nikde publikované,“ uvedl Pavel Trávníček během focení v pražském hotelu Don Giovanni. Kniha vyšla také v německé verzi a herec ji představil v legendárním Moritzburgu. „Fotek a knih jsem podepsal strašně moc, napočítal jsem jich 1200, až mě bolela ruka. Němci Popelku milují, na Moritzburgu udělali stálou výstavu, jsem tam v životní velikosti i s koněm.“

Pavel Trávníček v knize vzpomněl také na své divadelní a filmové role, moderaci soutěže Doremi, jeho hlasem mluví například Alan Alda, Alan Delon, John Travolta… V knize je také pasáž, kterou věnoval svému Divadlu Pavla Trávníčka.

Knihu Pavel Trávníček: Tři oříšky pro prince nyní čeká česká premiéra. Česká verze knihy se pokřtí na vánočním veletrhu "Stříbrné vánoční dny" dne 7. - 10. prosince v areálu EXPO Letňany. Pavel Trávníček v 10 hodin akci zahájí a samotný křest pak proběhne v 11 hodin, poté si návštěvníci mohou knihu s podpisem přímo zakoupit. Ještě před tím Pavel Trávníček rozsvítí 2. prosince na Staroměstském náměstí vánoční strom na motivy hudby z legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku, která letos slaví 50. výročí a 12. prosince v 15 hodin proběhne podpisová akce ve středočeských Mnichovicích, kde Pavel Trávníček s manželkou Monikou Trávníčkovou a synem Maxíkem bydlí.    

Knihu vydalo vydavatelství Charon Media s.r.o. Ondřeje Slaniny.

 

 

 

Default User Image
Anonym, 29.11.2023 10:20
My Vánoce už dlouho neslavime a lituju všechny, kteří slaví a pak propadli tomu konzumu. Jsou to chudáčci čekající na dárky, cukroví, kapra a obžerství. Kapra mají nechat žít