Pavel Trávníček spočítal, kolik herců z pohádky Tři oříšky pro Popelku ještě žije. Stačily mu na to prsty jedné ruky
Zdroj: herminapress

Pavel Trávníček spočítal, kolik herců z pohádky Tři oříšky pro Popelku ještě žije. Stačily mu na to prsty jedné ruky

Vytvořeno dne 17.12.2022

Kdo jiný by se měl víc těšit na Vánoce než herec Pavel Trávníček. Pohádka Tři oříšky pro Popelku nesmí chybět při žádných vánočních oslavách a náš nejznámější princ se na ni vždycky rád podívá.

„Ono už je to tak dávno, příští rok to bude 50 let. Někdy v duši zapochybuji, jestli to bylo vůbec pravda. Ale netrápím se tím, jediné, co mi je líto, že už s námi není spousta kolegů. Tuhle jsme to počítali, kdo ještě žije, dodnes jsou tu Dana Hlaváčová, Vítek Jandák, já a v Německu královna. Nikoho tenkrát ani nenapadlo, že pohádka bude mít takový úspěch,“ uvedl Pavel Trávníček.

Vánoce má Pavel Trávníček rád. Pochází z muzikantské rodiny a doma se hodně hrálo. Pavel s úsměvem říká, že máma vždycky zhodnotila, jak jim hraní jde a pak teprve mohli začít slavit. Také dneska Pavel Trávníček při přípravě Vánoc přiloží ruku k dílu. Jednak učí malého syna Maxíka písničky a potom, k radosti své ženy Moniky, je odborníkem na vaření rybí polévky. „Tradičně, už mnoho roků, vařím rybí polévku. A pochlubím se, umím ji skvěle. Rybí polévku miluji, ostatní si jen tak symbolicky vezmou, ale já si ji vychutnám. To je náš vánoční rituál,“ řekl herec při svátečním odpoledni v prostorách Pojišťovny VZP, a.s.

Stačilo ale málo a Pavel Trávníček se setkání nezúčastnil. Posledních pár dní strávil v nemocnici. „Prodělal jsem drobnou operaci kýly. Už mě dlouho trápila, tak jsme operaci naplánovali na tyto dny. Sice to ještě trošku bolí, ale dá se to vydržet. Asi jsem moc zvedal činky,“ smál se Pavel Trávníček a věří, že zá pár dní bude úplně fit a bude sbírat sílu na příští rok, který bude opravdu hektický. „V Německu pojedeme „popelkovské“ turné na oslavu padesátky natočení Tří oříšků pro Popelku. Doufám, že to bude bez problémů, protože Němci jako prevenci šíření covidu nechtějí povolovat akce nad 1000 lidí. Ale slibují, že příští rok to bude v pořádku. Tak se moc těším.“