Petr Jákl překvapil svými milostnými začátky. Nebyla to žádná sláva
Zdroj: herminapress

Petr Jákl překvapil svými milostnými začátky. Nebyla to žádná sláva

Vytvořeno dne 23.06.2022

Producent a režisér Petr Jákl překvapil svými milostnými začátky. Honzovi Dědkovi v jeho 7 pádech dokonce prozradil, že seznámení s jeho manželkou provázely hodně trapné okolnosti.

Nikdo by do dvoumetrového Petra Jákla neřekl, že býval stydlivým klukem, který neuměl sbalit holku. „Vždycky jsem byl plachej, zkazili mě až na sportovní škole na gymnáziu. Seděl jsem třeba vedle holky, která se mi líbila. Bylo mi asi 15 a ještě jsem nikomu nedal pusu. Seděli jsme na klepadle na koberce a já jsem ji chtěl obejmout, ale tak jsem se lekl, že jsem radši chytl to klepadlo a začal se přitahovat. A tam to skončilo,“ vzpomíná na své milostné začátky. Jeden trapas za druhým provázel i jeho seznámení s jeho dnes už manželkou Romanou. „Do třiceti jsem bydlel doma u mámy. Nikdy jsem nechodil nebo nebydlel se žádnou holkou. Byl jsem prostě doma. S manželkou jsme se potkali na Kanárech na tenisovém turnaji. Zamiloval jsem se do ní od první vteřiny. Hned jsem věděl, že si ji chci vzít. Po návratu jsme šli na jednu večeři, ona mě odmítala, nevím proč. Možná proto, že jsem si na tu večeři nevzal peněženku a musela to za mě zaplatit. Ten týden, co jsem byl na Kanárech, jsem si zapomněl všechny peníze. A platil to za mě všechno její nejlepší kamarád. Pak jsem se vrátil, pozval ji na večeři a zapomněl jsem peněženku a pak se to stalo ještě jednou do třetice. Nelžu. Ona mě i přesto pozvala k sobě domů a už jsem tam zůstal. Už jsem se nikdy nevrátil domů,“ prozradil režisér velkofilmu Jan Žižka, který půjde zanedlouho do kin.

Film Žižka vznikal osm let na základě 7 verzí scénářů a 60 podscénářů a vyšel na pořádný balík. „Asi na 450 milionů a těch scénářů bylo asi taky víc, už to nepočítám. Je tam asi 600 triků. Původní Prahu tam máme, Karlův most, udělali jsme to podle plánů, které jsme našli. Do bitev jsme množili vojáky, dávali tam kouře… Není to o husitských válkách, ale o mladém Žižkovi, bylo mu přibližně 35, je to o jednom roce 1402. O Žižkovi se ví hrozně málo věcí, kdy se přesně narodil, o jaké oko přišel první,“ prozradil o filmu Jákl s tím, že producentem velkofilmů se stal vlastně mimochodem. „Když jsem dokončil Žižku, volali mi kvůli Samuelu Jacksonovi. Hned jsem řekl jo. Říkal jsem si, že nemůžu říct ne, a kdyby chtěli cokoliv, musím to sehnat. Chtěli peníze na dofinancování toho filmu, byly to miliony dolarů. Při prvním rozhovoru jsem řekl jo a do dvou týdnů jsem to všechno sehnal. Asi si řekli, že na tom něco bude, a začali mi nabízet Pierce Brosnana a začali to tam házet. A já moc neumím říkat ne. Začal jsem jim to tam lifrovat,“ pochlubil se Jákl.