Písničku Jožin z bažin zahrála i slavná Metallica! Nyní na ni čeká další pocta!
Zdroj: herminapress

Písničku Jožin z bažin zahrála i slavná Metallica! Nyní na ni čeká další pocta!

Vytvořeno dne 20.09.2023

Notoricky známé písničky Jožin z bažin, Linda, Zobali vrabci, zobali a další známé hity Ivana Mládka propojí příběhem hudební komedie Močál Story. Hudební divadlo Karlín ji uvede na své Malé scéně.  

Myšlenka na otevření Malé scény Hudebního divadla Karlín se objevila před několika lety. Teprve nyní bylo možné ji plnohodnotně otevřít a začít hrát. A první hra bude hodně „výživná“. Povedlo se získat souhlas Ivana Mládka k zinscenování jeho hry Močál Story, která je protkaná jeho písničkami a je psaná ve verších. Což je pro herce výzva.

„Asi před dvaceti lety jsem dostal zakázku od jedné agentury. Přišli za mnou a chtěli, aby to byly ty nejprofláknutější kusy. Když jsem to začal psát, tak jsem vůbec nevěděl, jak to dopadne. Ta agentura nakonec muzikál nerealizovala, tak jsem dílko odnesl alespoň na Dilii, tam to leželo asi 20 let, než to Pixovi z Pixa-Pro vyšťourali. Sám budu překvapený, až to uvidím,“ uvedl autor scénáře a hudby Ivan Mládek.

Ve muzikálu Močál Story zazní notoricky známé písničky např. Jožin z bažin, Pochod Praha Prčice, Zobali vrabci, zobali a další známé písně. Představení bude doprovázet živý orchestr čítající 4 hudebníky pod vedením Felixe Slováčka ml. Herecké obsazení: Martin Písařík/Martin Sobotka, Filip Hořejš, Iva Pazderková/Michaela Tomešová, Barbora Munzarová/Radak Coufalová a company.  

Močál Story, hudební komedie s písněmi Ivana Mládka bude mít na Malé scéně Hudebního divadla Karlín světovou premiéru 20. listopadu v 19:30 hodin.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz