Po smrti Vaša Patejdla skupina Elán nabízí poklad! Dlouho ho nikdo nemohl získat
Zdroj: herminapress

Po smrti Vaša Patejdla skupina Elán nabízí poklad! Dlouho ho nikdo nemohl získat

Vytvořeno dne 14.09.2023

Hotový poklad pro fanoušky skupiny Elán spatří světlo světa. Alba Hodina angličtiny, Hodina pravdy, Elán 3000 a Tretie oko jsou vzácnými tituly z diskografie skupiny Elán, která byla dlouho nedostupná.

Letos na jaře se ovšem začalo intenzívně pracovat na reedicích a poprvé také na jejich vinylovém formátu. Všechna alba prošla analogovým remasteringem.

Hodina angličtiny vyšla jako deváté studiové album skupiny Elán v roce 1994 a mimo jiných přinesla hit Kočka, ke kterému napsal hudbu i text Jožo Ráž.

Po třech letech následovala Hodina pravdy a Elán sestřelil domácí popové hitparády peckami Odpusť mi láska, Hey, hey zlato a Odkazovač.  

Jedenáctým v pořadí se v roce 2002, jako první deska po motocyklové nehodě Joža Ráže, stalo album Elán 3000 a s ním kromě jiných další z hitů, Zaľúbení od Pavola Jursy, dlouholetého spolupracovníka skupiny.

Jako poslední z řady reedovaných titulů vychází album Tretie oko (2003) a na něm také jeden z největších hitů Elánu Láska moja, který napsal Vašo Patejdl spolu s Borisem Filanem.