Podívejte se na video: Živého krokodýla objevili hasiči při požáru na Šumpersku
Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Podívejte se na video: Živého krokodýla objevili hasiči při požáru na Šumpersku

Vytvořeno dne 13.03.2021

 

Krokodýla nilského nalezli v pátek nad ránem hasiči při požáru zahradního domku v Klopině na Šumpersku. 

Událost byla nahlášena na krajské informační a operační středisko Olomouckého kraje těsně před 4. hodinou ráno. K požáru vyjely 4 jednotky. Po příjezdu bylo zjištěno, že hoří střecha zahradního domku v celém rozsahu. Při průzkumu během hasebních prací v okolí budovy a zjišťování podrobností majitel sdělil veliteli zásahu, že se v hořící budově nachází krokodýl nilský.

Jednalo se o živý třímetrový exemplář, který se volně pohyboval v přízemí objektu o velikosti zhruba 5x4 metry. S ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů jsme přerušili hasební práce. Jelikož byl objekt silně zakouřený a nebyl znám stav a ani poloha zvířete, museli jsme zahradní domek nejprve odvětrat. K lokalizaci plaza jsme využili termokameru a část přízemí jsme vyklidili, aby se k němu dostali odborníci přivolaní k jeho odchytu.

Krokodýl byl za pomocí lan odborně odchycen a přemístěn do garáže domu. Díky tomu, že jsme požár lokalizovali ještě před nalezením zvířete, mohly na místě 4 jednotky po jeho odchytu dokončit hasební práce. Hasiči rozebrali střešní konstrukci a pomocí termokamery odhalili skrytá ohniska. Příčinou požáru byla nedbalost a předběžná škoda byla odhadnuta na 90 tisíc korun.

Zdroj: HZS Olomouckého kraje