Pokáč tvrdí, že je rodinný typ. Míří na koncerty, svatby, do O2 areny i na Slovensko
Zdroj: herminapress

Pokáč tvrdí, že je rodinný typ. Míří na koncerty, svatby, do O2 areny i na Slovensko

Vytvořeno dne 06.07.2022

 

První prázdninový den vyšel nový letní singl písničkaře Pokáče. Jmenuje se Rodinný typ a vznikl k němu odlehčený videoklip, jenž v obraze přibližuje obsah textu. Před Pokáčem je koncerty nabité léto, vystoupení na svatbách i příprava na jeho dosud největší koncert.

„Ve svých písních vždy zpracovávám témata, která se mi v životě dějí. Před rokem a čtvrt se nám s manželkou narodilo první miminko, a teď je tedy pro mě aktuální rodinný život. Předtím jsem psal písničky o tom, že chci změnit svět, nebo že chci být slavný, ale nyní vnímám svět z jiné perspektivy,“ říká Pokáč s trochou nadsázky.

„Myslím si, že se u nás najde dost lidí, rodinných typů, kteří rádi vezmou rodinku a jedou na chatu nebo výlet. My Češi jsme přece chatařský národ. Zároveň jsem ještě nikdy nenapsal písničku o tom, jak si užívám rodinného života,“ dodává.

Přiznává, že řadu situací, které jsou v textu zachycené, prožil jako syn svých rodičů.

Kupříkladu výlety na zdejší hrady a zámky prý dodnes považuje za největší otravu, kterou v dětství zažil. „Strávit víkend na dvou až třech zámcích, pokaždé s dvouhodinovou prohlídkou, je jistě skvělé a poučné, ale já to v té době moc neocenil,“ vysvětluje.

Autorem videoklipu k písni Rodinný typ jsou Jakub Mahdal a jeho společnost Jakoby Films. Pro Pokáče je to tradiční spolupráce. „Scénář vznikl na základě textu. Víceméně jsme točili momenty, které v něm jsou, a nějaké fórky jsme přidali. Těším se, co na to lidi řeknou,“ konstatuje Pokáč.

Vystupuje pořád sám, doprovází se buď na kytaru, nebo ukulele. Na velký koncert v pražské O2 areně, jenž proběhne 24. září letošního roku, ale možná nějaké další muzikanty či přímo celá tělesa coby doprovod pozve.

„Stále také probíhá konkurz na zpěváka či muzikanta, který nahraje coververzi nějaké mé písničky, já si vyberu tu nejlepší nebo nejzajímavější a jeho tvůrce pozvu na svůj koncert do O2 areny, kde ji s ním na pódiu zazpívám. Je to příležitost pro začínající písničkáře nebo třeba fanoušky, kteří to chtějí zkusit,“ uzavírá.

V říjnu Pokáč vyjede na slovenské turné. Čeká na něj osm zastávek a těší se, až svými písněmi potěší i naše bratry na východě.