Pokračování seriálu Iveta: Kvůli roli Macury odmítl Richard Krajčo přibrat
Zdroj: herminapress

Pokračování seriálu Iveta: Kvůli roli Macury odmítl Richard Krajčo přibrat

Vytvořeno dne 24.07.2023

Po fenomenálním úspěchu prvních dvou řad seriálu o životě tragicky zesnulé Ivety Bartošové je na cestě další pokračování. To bude mapovat období, ve kterém se kolem zpěvačky ochomýtal samozvaný ochránce žen Zdeněk Macura.

Zahraje si ho Richard Krajčo. "Kontaktoval mě rovnou otec projektu Mike Samir. Přiznám se, že jsem si myslel, když mi zavolal a říkal, že by pro mě měl roli v Ivetě, že to bude role jiná. Když mi nakonec řekl, že jde o Zdeňka Macuru, tak jsem si uvědomil, že to vlastně půjde taky. Jsem rád, že se toho zúčastním, protože je to hezké zpracování velkého příběhu," svěřil.

Osobní setkání s Macurou zatím nezvažuje. "Mám dost studijních materiálů. Přiznám se, že jsem pro roli odmítl přibrat, takže moje postava bude v maskérně muset trochu nabrat a stejně tak změnit vousy a účes. Když jsem se na sebe podíval do zrcadla, tak jsem si říkal, že Mike Samir vybral dobře, že to asi půjde," pokračoval Krajčo se smíchem.

Krajčo se s Ivetou neznal. Mihli se kolem sebe na předávání Českého slavíka, to ale bylo všechno. Nepotkávali se ani na večírcích.

"Nemůžu říct, že bych tehdejší události kolem Ivety Bartošové sledoval, ale stejně tak nemůžu říct, že by mě to minulo. Všichni tím příběhem žili a neinformoval o tom jenom bulvár. Dělo se kolem ní tolik zvláštních věcí. Časem mi jí bylo víc a víc líto. Už ne jako zpěvačky, ale jako člověka. Když se stala ta tragická událost, tak mě to opravdu zasáhlo, ač jsem nebyl její fanoušek," uzavřel Krajčo.

Macurův zájem o Bartošovou vygradoval s červenci 2013. Titulky většiny deníků tehdy zaplnily zprávy o tom, že ji unesl do Itálie. Její tehdejší partner Josef Rychtář, kterého si pár měsíců nato vzala za muže, ji tam našel v domě podnikatele hudebníka Domenica Martucciho. S ním prožila Iveta v minulosti krátký románek. Po návratu do Česka vypověděla na kriminálce, že ji chtěli Macura s Martuccim zabít a rozprodat její orgány. 

"Martucci s Macurou mě chtěli použít na maso nebo na orgány. Měla jsem být převezena trajektem na Elbu. Plánoval to Martucci s matkou a hlavně chtěli, aby mě už nikdy nikdo nenašel. Netuším, co mi přesně Macura dával, ale byl to nějaký plyn, který používají sektáři. Tím mě omámil, aby mě dostal do auta. Ten plyn mi vzal paměť," řekla tehdy Bartošová deníku Blesk.

Zdroj: TN.cz