Premiéra filmu Patrika Hartla: Co o svých hercích řekl režisér s nenapodobitelným smíchem?
Zdroj: herminapress

Premiéra filmu Patrika Hartla: Co o svých hercích řekl režisér s nenapodobitelným smíchem?

Vytvořeno dne 17.07.2021

V pražském Slovanském domě se odehrála dlouho očekávaná premiéra filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, který natočil podle svého stejnojmenného knižního hitu režisér Patrik Hartl.

„Mám obsazení snů, hereckou Ligu mistrů, a jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka,“ říká nadšeně Patrik Hartl a hlavní představitele představil.

O Martinovi Pechlátovi – Prvokovi: „Aniž by to sám tušil, Martin Pechlát stál přímo u samotného zrodu své postavy a jeho obsazení bylo více, než jasné. „Potkali jsme se kdysi u natáčení seriálu, a hrozně moc jsme si rozuměli. Když jsem potom začal psát tuhle knížku, představoval jsem si, že Prvok je právě Martin Pechlát,“ prozrazuje Hartl. „Je zvláštní vidět ho teď v hotovém filmu. Mám pocit, že mi vylezl z hlavy. To je paráda,“ dodává.

O Davidovi Švehlíkovi – Šampónovi: „Šampón byla jediná role, na kterou jsem dělal kamerové zkoušky. Je to totiž velmi komplikovaná postava, musí být nejen hezoun a mít charizma, ale musí mít v sobě i křehké tajemství. To David má, ale potřeboval jsem vidět, jestli v něm bude taky velký pražský prcíř. David to zvládl skvěle,“ popisuje Hartl. „David Švehlík je prostě idol. Snoubí se v něm přirozený sex appeal s těžko definovatelným oduševnělým tajemstvím. Jeho inteligentní jemné herectví mi připomíná dávné filmové výkony mladého Jana Kačera,“ pokračuje Hartl.

O Hynkovi Čermákovi – Tečkovi: „Kdysi jsem ho viděl v divadle v roli Stanleyho v inscenaci Tramvaji do stanice touha a on byl tak moc dobrej a tak moc vypadal jako chlap, že já jsem chtěl, aby se můj syn taky jmenoval Hynek a byl taky takovej chlap,“ říká Hartl. „To by ale na roli nestačilo. Hynek Čermák mě vždycky přitahoval kombinací testosteronové tvrdosti a překvapivě křehké citovosti. Jeho komediální talent a něha pod tvrdou slupkou jsou pro roli Tečky požehnáním,“ doplňuje Hartl.

O Martinovi Hofmannovi – Karlovi: „Martin Hofmann je můj nejlepší kamarád už roky a roky a roky, my spolu dospíváme a zrajeme v muže. Je to moje nejbližší duše s varlaty,“ vyznává se Hartl. „Martin je už dvacet let mým životním souputníkem. Pracovali jsme spolu na těžkých divadelních rolích a hluboce spolu souzníme. Je fascinující, že na sídlišti v pražských Bohnicích vyrostla taková herecká perla. V mém filmu nesměl chybět,“ říká jasně Hartl.