Premiéra filmu Večírek: Kdo přišel a kdo zůstal doma?
Zdroj: herminapress

Premiéra filmu Večírek: Kdo přišel a kdo zůstal doma?

Vytvořeno dne 16.08.2021

Po roce od natočení měl konečně premiéru režijní debut herce Michala Suchánka s názvem Večírek. Komedie o setkání bývalých spolužáků představí například Karla Rodena, Jiřího Langmajera, Tatianu Dykovou nebo Marka Taclíka v trochu jiných polohách, než na jaké jsou u nich diváci zvyklí.

Scénář vycházel z úspěšné divadelní hry, kterou před sedmi lety pod stejným názvem uváděl Michal Suchánek v roce 2013 v režii Ondřeje Sokola v pražském Divadle Broadway. „Když jsme se rozhodovali, co dál, obavy z dalšího podzimu podobnému tomu loňskému a ze ‚zestárnutí‘ filmu vedly k tomu, uvést ho raději teď v létě,“ uvedl režisér snímku Michal Suchánek. „Jsem rád, že se nám Večírek podařilo tak výjimečně obsadit a že tihle herci excelují v rolích, v jakých je neznáme,“ vysvětlil Suchánek.

Komedie o srazu bývalých spolužáků začíná na oslavě v rámci kolaudace domu manželské dvojice (a zároveň spolužáků) Jiřího a Zdeňky Hrdových (Jiří Langmajer a Tatiana Dyková). Na akci postupně přichází třídní kráska Nela Boudová, třídní komik Marek Taclík, neúspěšný zpěvák Marián Čekovský nebo mimořádně citlivý spolužák Karel Roden. Místo dalšího očekávaného hosta se však objeví někdo úplně jiný…