Proč se u Ledeckých perou o kytary? A jak to dopadne, když s Jankem a Jonášem muzicíruje Ester?
Zdroj: herminapress

Proč se u Ledeckých perou o kytary? A jak to dopadne, když s Jankem a Jonášem muzicíruje Ester?

Vytvořeno dne 01.06.2021

I když je dozajista Janek Ledecký hlavou rodiny, v případě rodinného muzicírování se musí tvrdě hlásit o svá práva “kapelníka“ a to nejen u syna Jonáše, ale také u dcery Ester.

„U nás se to rodinné hraní provozuje převážně o Vánocích. To je jedno z mála období v roce, kdy se sejdeme na krátkou dobu všichni. A než se rozdají dárky, je pravidlem, že si zahrajeme. Největší „problém“ je, kdo, na který nástroj bude hrát. Největší bitva je o kytary. O piano a basu nikdo moc nestojí, ale když se „popereme“ o nástroje, je pohoda a docela pěkně nám to ladí,“ usmívá se Janek při vzpomínkách na rodinné jamovaní.

S Jankem Ledeckým jsme se potkali ve chvíli, kdy si ke svému kamarádovi Pavlovi Plecháčovi přišel převzít svoji novou akustickou kytaru, a která, jak sám potvrdil, mu okamžitě padla do ruky. A jak dalece ovládá hru na kytaru dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká?

„Docela byste se divili, jak jí to jde a jak dobře zpívá. Občas se přijde zeptat, jak se co hraje, tedy jaké akordy, ale jinak válí. Kolikrát jsme si s Jonášem říkali, že je to až „nespravedlivé“ jaký má talent a jak nám šlape na paty,“ popisuje Janek hudební dovednosti dcery Ester.

Samotná kytara je pak limitovanou edicí k výročí založení jedné věhlasné firmy vyrábějící kytary a Janek je první a patrně jediný, který tento nástroj bude vlastnit.