Profík Eva Čížkovská: Prsatou a snědší dámu zvládla bez mrknutí oka
Zdroj: TV Prima

Profík Eva Čížkovská: Prsatou a snědší dámu zvládla bez mrknutí oka

Vytvořeno dne 12.09.2021

Další případ rozlouskla dvojka v podání Jakuba Prachaře a Sary Sandevy. Kriminalisté najdou soutěžícího z kuchařské show, kterého někdo bodl nožem do zad. A tím se rozjede pátrání, které dvojku přivede k Božence – tu si zahrála Eva Čížkovská.

Boženka má před hotelem, kde se kuchařská soutěž odehrává, postavený stánek s langoši. A tak je první, kdo může policistům podat svědeckou výpověď o tom, co všechno se před hotelem v době volna odehrávalo. „Charakteristika mé Boženky byla taková, že to je prsatá a snědší dáma. Takovou postavu jsem ještě nikdy nehrála a musím říct, že když mi to bylo nabídnuto, smála jsem se. Zároveň jsem zajásala a řekla si: ano, do toho jdu. Scénář se mi líbil, měl vtip, byl dobře napsaný. Režiséra Libora Kodada znám, herecky to bylo krásně obsazené, tak nebyl důvod, proč bych řekla, že to nechci hrát,“ prozrazuje Eva Čížkovská, která sama přišla s tím, že by ráda ještě dodala Božence jednu charakterovou nadstavbu.

„Chtěla jsem vypadat jinak, tak jsem vymyslela, že budu mít ve vlasech světlé melíry. Sama jsem celý život tmavovlasá. Nejprve jsem si je chtěla udělat, ale nakonec se to vyřešilo tak, že mi je udělali přímo na natáčení, a jakmile jsem odtočila, šlo to dolů. Cíl bylo vypadat trošku levně, a to se podařilo,“ usmívá se herečka, která se díky natáčení potkala se známou partičkou z primáckého seriálu Ohnivý kuře. „S Kubou jsme byli parťáci už v seriálu Ohnivý kuře. Hraje se s ním dobře, umí nahrát, je kolegiální.“