Rockeři z Nanday: Buď jsme si mohli dát do držky nebo spolu začít hrát
Zdroj: Nanday

Rockeři z Nanday: Buď jsme si mohli dát do držky nebo spolu začít hrát

Vytvořeno dne 24.03.2021

Čtveřice muzikantů rockové skupiny Nanday se poprvé sešla v roce 2019. Hudebníci propojili naplno své hudební zkušenosti ale až v roce 2020. Během lockdownů a omezení svoji energii vložili do společných písniček.

„Zjistili jsme, že nový zuby jsou daleko dražší než elektrická kytara nebo činely, a jelikož ten výdej energie i emocí je dost podobný, zvolili jsme variantu hrát,“ tvrdí o sobě s nadhledem nová rocková skupina NANDAY.

 

Novou rockovou skupinu NANDAY tvoří společně basa Jana Plášila, bicí Tomáše Pialy a kytarové riffy Juraje Sonlajtnera, hlavního autora hudby a textů. Pražské trio doplňuje liberecký rodák Tomáš „Pospy“ Pospíšil, jehož silný nezaměnitelný hlas je charakteristickým znakem kapely.

Kapelník Juraj Sonlajtner říká: „Seznámili jsme se vlastně nedávno, když si na to vzpomenu, hned bylo jasné, že tato konstelace je až explozivní. Vždy jsem chtěl kapelu, rockovou čtveřici, kde by byl skvělý a nekompromisní frontman, a byla by to parta zabijáků se kterými bych chtěl trávit čas nejen v dodávce a ve zkušebně, ale taky aby mě žádný člen bandy neštval svojí existencíJ. Nikdy se to vlastně nepovedlo a časem jsem si myslel že to asi ani nejde, že to je fikce. A ejhle ono to jde!“ Zpěvák Pospy, upřesňuje: „Karanténa nám vlastně pomohla, vznikli NANDAY. Rád dělám s lidmi, co nemají mindráky a říkají, co si myslí. V Nanday jsme chtěli jednoduchost a přímočarost jak v obsahu, tak v podání.“

Videoklip Brány vznikl v Surf Aréně, která je nyní zavřená. Autorem klipu je Tomáš Moravec, který od skupiny NANDAY dostal umělecky naprosto volnou ruku. Scénář ke klipu napsal kapelník Juraj v konzultaci právě s Tomášem. Skupina přizvala ke spolupráci tanečníka a choreografa Patricka Ulmana.  Vznikl tak klip, kde se potkává taneční vyjádření s hudbou