Rozesmátý Vaculík uvedl novou kriminálku. Bude řešit případy, které se opravdu staly
Zdroj: herminapress

Rozesmátý Vaculík uvedl novou kriminálku. Bude řešit případy, které se opravdu staly

Vytvořeno dne 18.08.2021

Deset skutečných příběhů, které otřásly českým školstvím, vyšetřuje Aleš Pelán. I když není policista, ale učitel. Nemá za sebou policejní aparát, jen dlouholetou pedagogickou praxi, která ho naučila vnímat potřeby druhých.

To je role Lukáše Vaculíka, který je oblíbeným učitelem na střední škole. Šikana kolegyně ho donutí uvědomit si, že každý někdy potřebuje zastání. „On pro mě představuje trochu rozporuplnou figuru: sám se neustále vydává na cesty, kde řeší něčí problémy, přitom si však není schopen vyřešit svůj vlastní život. Jde sice o člověka, který má dobré záměry a myslí to upřímně, akorát zjišťuje, že nic není nakonec tak, jak si představoval,“ popisuje svou roli Lukáš Vaculík.

Herec se po třech letech pracovně opět setkal s režisérkou Terezou Kopáčovou. „Zkušenost z Metanolu mi dala jistotu, že je schopen hrát jinak, než jak je běžně zažitý, a že je za takové ‚posouvání‘ dokonce rád. Tedy že se zvládne proměnit i do charakterově složitého intelektuála akademického typu, což je pro Lukáše v podstatě čistý protiúkol. Můžu dodat, že i přes vysoká očekávání nás Lukáš zase překvapil. Byl ještě obětavější a pozitivnější, než jsme si vůbec dovedli přestavit. A jak zkonstatoval producent Michal Reitler nad hotovým posledním dílem: Zdá se, že je to Lukášova životní role. V objemu, síle a – doufejme – i v dosahu,“ říká Tereza Kopáčová, která režírovala šest epizod Ochránce. Další čtyři vedl Tomáš Mašín.

Desetidílný seriál Ochránce uvede České televize poprvé 5. září a v hlavních rolích se představí Lukáš Vaculík, Pavel Řezníček, Iveta Dušková, Barbora Šporclová Kodetová, Jaroslav Plesl, Petra Hřebíčková a další.