Seriál Duch svedl bratry Batěkovi poprvé před kameru. Jak jim to spolu klape?
Zdroj: TV Prima

Seriál Duch svedl bratry Batěkovi poprvé před kameru. Jak jim to spolu klape?

Vytvořeno dne 14.02.2022

Sourozenci Petr a Pavel Batěkovi se oba věnují herectví a seriál Duch, kde hrají policisty, je konečně svedl dohromady. A navíc i v seriálu vystupují jako bratři – Josef a Václav Mackovi, kteří milují zbraně a pro dobrodružství nemusí příliš daleko.

Jsou součástí vyšetřovacího týmu, který tvoří Štěpán Benoni, Marta Dancingerová a Pavel Nečas. Jsou jim po boku, a hlavně tihle dva hlídají jeden druhého.

„Je to už takový flegmatický policajt, kladný hrdina, což u mě moc nebývá zvykem,“ usmívá se starší Petr. „Když jde do akce, tak si to užívá. Má rád zbraně a všechno, co k tomu patří. V kanceláři ale moc šťastný není.“ Podobně to vidí i Pavel Batěk. „Jsou to takoví uličníci, dělají si ze všeho legraci a do akce jsou neuvěřitelně natěšení. Hrají si na Belmonda, že všechno zvládnou sami,“ souhlasí s bratrem Pavel, který si zahrál policistu Václava.

Před kamerou si tihle dva sešli takto poprvé a jsou za to moc rádi. „Jednou jsme spolu hráli, ale to bylo tak málo, že už ani přesně nevím. Sourozence hrajeme poprvé a jsem rád, že to někoho napadlo,“ přiznává Pavel.

Za společné setkání jsou Petr a Pavel sice moc vděční, nicméně svorně tvrdí, že hrát spolu je i dvojsečné. „Hrát s Pavlem je snadné, ale i těžké zároveň. Odmala jsme vyrůstali v jednom pokojíku, tak jsme na sebe napojeni. Před kamerou a na jevišti, kde potřebujete parťáka, tak okamžitě vycítíme, když se něco děje. Na druhou stranu vidíme i slabiny, který ten druhý má, dřív než ostatní. Ve výsledku v rámci napojení postav je to ale myslím spíš plus,“ přemýšlí starší Petr. „Někdy jsme se na sebe podívali a zjistili jsme, že děláme úplně stejná gesta ve stejnou chvíli. Tak to působilo trochu komicky. Slyšíme na sebe, máme se rádi, hrajme spolu v divadle… Bylo skvělé trávit společný čas na place,“ dodává Pavel.

Natáčení Ducha si bratři Batěkovi patřičně užili, i když nejsou velcí milovníci zbraní. A doufají, že se zase někdy před kamerou spolu potkají, protože je tahle zkušenost nesmírně bavila.

 

 

 

Default User Image
Ladislava Vydrová, 14.02.2022 17:50
Správně je: svedl bratry Batěkovy dohromady... Když si přečtu titulek s hrubkou, nečtu dál.
Default User Image
Vondrová , 14.02.2022 19:22
Nevím, z čeho autor článku čerpal, ale bratři si spolu zahráli sourozence v jednom z dílů Kriminálka Anděl.
Default User Image
Zdena, 19.02.2022 12:31
Ano je to tak poprvé si zahráli v jednom z dílů Kriminálka Anděl, takže též nevím z čeho autor článku čerpal...
Default User Image
Jiří Jonáš, 15.02.2022 11:42
Poprvé, já už je viděl spolu hrát v nováckém kriminálním seriálu "Policie Anděl", nebo tak nějak se to jmenovalo.
Default User Image
Ondra, 15.02.2022 13:20
Jak už zaznělo - oba si společně zahráli (a opět bratry) v Kriminálce Anděl - epizoda Čarodejnice (s01e07) :).
Default User Image
Liberec, 16.02.2022 12:00
Paní redaktorka Hermanová by si měla zopakovat pravidla českého pravopisu, toto je ostuda !
Default User Image
Zdena, 19.02.2022 12:33
Už jsem to tu psala já i paní Vondrová.
Bylo to v Kriminálka Anděl...