Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém. Ruce má velké
Zdroj: herminapress

Šest lahví piva pro Ivana Trojana není problém. Ruce má velké

Vytvořeno dne 01.07.2023

Herec Ivan Trojan byl po zahájení festivalu v Hotelu Thermal zachycený naším fotografem ve chvíli, kdy s grifem zkušeného číšníka nese několik lahví piva najednou. Do každé ruky tři lahve, není problém.

Nepodezříváme herce, že šest lahví skvělé „plzničky“ je pro jeho vlastní potřebu. Spíš nezapomněl na své kolegy a kamarády, a když už šel pro pití, vzal i jim.

Ivan Trojan není v Karlových Varech náhodou. Jednak je to skvělý herec a za druhé je patronem Klubu nemocných cystickou fibrózou, jež se stal oficiálním neziskovým partnerem 57. ročníku MFF KV. Klub CF se více jak 30 let zasazuje o zlepšování kvality života pacientů a zvyšování informovanosti veřejnosti o tomto vzácném onemocnění. Ivan Trojan pomáhá a podporuje pacientskou organizaci již 16 let, a proto nemůže chybět ani na festivalu.

Stanoviště pacientské organizace Klub nemocných cystickou fibrózou najdete po celou dobu festivalu na začátku Smetanových sadů, ulice T.G. Masaryka 1. Na stánku se dozvíte informace o cystické fibróze i o tom, jak se žije s tímto vzácným genetickým onemocněním. Kromě toho si návštěvníci každý den budou moci dát změřit spirometrií svoje plicní funkce.

Na návštěvníky festivalu se bude každý den těšit ve stanu pacientské organizace již zmiňovaný patron, herec Ivan Trojan. Mezi 11-12 hodinou bude probíhat autogramiáda, focení a herec si připravil pro hosty stanu i malé překvapení.

„Podobně jako není na první pohled vidět onemocnění cystickou fibrózou, je často neviditelná i práce lidí, kteří pacientům a jejich rodinám pomáhají. Za dobu naší mnohaleté spolupráce jsem se ale sám přesvědčil, jak je tato činnost náročná a jak velký přínos pro nemocné má,“ říká Ivan Trojan.

Zdroj: Autorský článek/KVIFF