Skutečné K. O. při natáčení boxu v Panu profesorovi. Kdo to schytal?
Zdroj: TV Nova

Skutečné K. O. při natáčení boxu v Panu profesorovi. Kdo to schytal?

Vytvořeno dne 02.12.2021

Ve třináctém díle seriálu Pan profesor se trojice třídních nerdů vrhne po hlavě do boxu, aniž by odhadla své síly i následky takového rozhodnutí. Jak to pak může dopadnout?

Není nad to umět to každému nandat, a ještě zapůsobit na holky. Přesně o tom sní i trojice nerdů z Markovy (Vojtěch Dyk) třídy – Roman (Michal Pazderka), Richard (Tomáš Weber) a Cyril (Matěj Beneš). I když jsou kluci na sport naprosto leví, přihlásí se do nového školního kroužku – na box. Přitom netuší, co je vlastně čeká.

„Natáčení tréninku v tělocvičně nebylo tak náročné. Režisér Petr Zahrádka nám dal volnou ruku, takže jsme dělali jednu velkou etudu se cvičením na opičí dráze. Co bylo horší, bylo běhání se závažím do schodů. Když to nejprve několikrát zkoušíte a pak točíte alespoň sedmkrát a pokaždé běháte nahoru a dolů, je to celkem fuška,“ přiznává představitel Romana Michal Pazderka.

V epizodě dojde i na skutečný box, a to nejen v ringu. „Při jedné ze sklepních scén dostal Adam Vohánka, který hraje Charlieho, opravdu ránu pěstí. Ale jelikož je to drsný chlapík, zvedl se a pokračovalo se dál,“ prozrazuje Michal, kdo to nechtěně schytal během natáčení i ve skutečnosti.

Jako Roman si se sportem moc netyká, ale jak to má Michal se sportováním v reálném životě? „Když jsem byl malý, chodil jsem na házenou a florbal. Tím jsem na pár let skončil. Ale na natáčení třináctého dílu Pana profesora jsem potkal trenéra boxu, ke kterému teď chodím, spíše sporadicky, ale chodím,“ směje se. Zároveň přiznává i jednu hodně nepříjemnou zkušenost, kdy všem při pohledu na jeho sportovní výkon opravdu zatrnulo: „Lyžoval jsem dvakrát v životě. Naučil jsem se plužit a zatáčet, ale dál jsem se nedostal. Přestal jsem s tím v šesté třídě, když jsme byli se třídou na Monínci. Chtěl jsem si naposledy sjet svah, ale asi v padesátikilometrové rychlosti jsem ztratil rovnováhu a udělal minimálně deset kotrmelců a veletočů. Muselo to vypadat dost hrozivě, ale naštěstí se mi nic vážného nestalo. Od té doby jsem na lyžích nestál.“

Třináctý díl seriálu Pan profesor, z něhož je i tato ukázka, vysílá TV Nova ve čtvrtek 2. prosince od 20:20 hod.