Skvělý Václav Neckář zvedl lidi ze židlí. Aplaus nebral konce
Zdroj: herminapress

Skvělý Václav Neckář zvedl lidi ze židlí. Aplaus nebral konce

Vytvořeno dne 26.09.2022

Zpěvák Václav Neckář s bratrem Janem Neckářem zpestřili seniorům Prahy 1 slavnostní odpoledne. Pogratulovali již čtvrté výherkyni z řad seniorů, kteří se zapojili do projektu Pošlete vzkaz příběhem. Výherkyně, paní Blanka Holubová, si pro sebe a pro občanské sdružení Mezi námi, o.p.s. přála dva notebooky. Měla je mít!

Václav Neckář se svým bratrem Janem zvedli nadšené diváky ze židlí a aplaus ve stoje nebral konce. Oblíbený zpěvák po své nemoci čte texty písní z tabletu. Je vidět, že moderní technologie seniorům svědčí a pomáhá.

„Samozřejmě mám doma počítač, přijímám e-maily a s bratrem komunikuji přes internet,“ usmíval se Václav. „Výherkyni a publiku jsem zazpíval staré hity, ale nové se rodí, jen to jde pomaleji, nápadů není tolik. Teď jsem oprašoval Baladu do suterénu, kterou chystáme do nového programu, ale se starými písničkami,“ uvedl Václav Neckář a Jan Neckář přidal kuriózní příběh.

„Vždycky jsem si myslel, že jsem první píseň pro bráchu napsal Doktora Dam Di Dam. Letos mi ale zavolal pan Padevět, který se zabývá zapomenutými a ztracenými nahrávkami. Poslal mi dokument a tam bylo napsáno: kytara Zdeněk Rytíř, zpěv Václav Neckář a autoři Jan Neckář a Ivo Fišer a u toho neznatelné datum. Celá nahrávka byla kolem roku 1968 použita v pořadu Zvědavá kamera. Opravdu to byl jeden z mých starých songů, který jsem dával Rytířovi na otextování a on to nestihl. Tenkrát Ivo Fišer pozval bráchu do tohoto televizního pořadu, a jestli prý nemá písničku, která by se dala použít. Domluvili se a Ivo Fišer udělal text na jednu z mých melodií a dali to do pořadu. Já byl v tu dobu na vojně a vůbec jsem o ničem nevěděl. Pořad se nikdy neodvysílal, zůstal v trezoru a až pan Padevět tuto starou píseň znovu objevil,“ uvedl Jan Neckář jako doklad toho, že i po půl století umělecké kariéry se najdou písně, které fanoušci neslyšeli.

 

 

 

Default User Image
Heduš, 26.09.2022 13:28
Vaška mám ráda od svých mladých let....a to už jsem v důchodu.
Přeji mu strašně hodně zdravíčka.
Default User Image
Alena 26. 9. 2…, 26.09.2022 14:01
Vaška mám moc ráda od svých mladých let. Na každém koncertu, který měl v Brně jsem nemohla chybét. Potkali jsme se také ve Veverské Bitýšce, kde měl loncerz.
Přeji vše nejlepší, hodně zdraví.
Default User Image
Blanka Holubov…, 26.09.2022 14:49
Díky Vám jsem prožila krásné odpoledne a vrátila se ve vzpomínkách do doby mého mládí, když jsem navštěvovala vaše koncerty
Máte stále úžasný hlas ! Díky a hodně zdraví a pohody i vašemu bratrovi !
Default User Image
LADISLAV WENZEL, 28.09.2022 12:45
JÁ BYL NA KONCERTĚ-VAŠKA V r.1979 - OD TÉ DOBY JSEM LEPŠÍ KONCERT UŽ NIKDY NEVIDĚL BYLO TO FAMOZNÍ .Přeji mu hodně zdraví a sil.
Default User Image
Hana Krupková, 30.09.2022 11:10
Hluboce se skláním před Václavem Neckářem, který se tak statečně pere s osudem. Obrovské uznání ale patří i jeho bratrovi Janovi, který je prakticky jeho alter ego a neskutečně mu pomáhá.
Default User Image
Dagmar, 01.10.2022 06:12
Přeji Václavovi hodně zdraví a pro nás hodně krásných hitů jako měl. Jeho Stin katedral je pro mě c. 1.🤗👍
Default User Image
Anonym, 01.10.2022 14:16
Zdeňka Vaňková 1 .10 2022 já jsem byla dne 11.5 2012 na koncertě v Opavě bylo to opravdu suprový koncert skratka nádherný zážitek .pan Václav Neckář je opravdu úžasný fantasticky člověk přeji mu hodně zdravíčka a krásných hitů jako měl .A rádi by ho rádi uvítali Opavě aby nás krásné navštívil i uvítal úsměvem na tváři a zazpíval nám ty jeho krásné písničky. A těšíme se na něho celá Opava.