Slavná Amerikánka půjde do filmu! Herci jsou jasní, tajemstvím jsou role Terezy Ramba a Elišky Křenkové
Zdroj: Bioscop

Slavná Amerikánka půjde do filmu! Herci jsou jasní, tajemstvím jsou role Terezy Ramba a Elišky Křenkové

Vytvořeno dne 11.03.2022

Minulý víkend padla první klapka nového filmu Viktora Tauše. Dva roky bude vznikat epické drama o lásce, vydělenosti, touze žít a hrdinství, které je ukryto v každém z nás. Tvůrci budou vyprávět příběh solitérní hrdinky Amerikánky, jež je inspirací a nadějí pro mnohé z nás.

Režisér a producent Viktor Tauš k natočení filmové podoby Amerikánky směřuje již dvacet let. Jeho dlouhodobá spolupráce s production designerem Janem Kadlecem a kameramanem Martinem Doubou slibuje ojedinělý, vizuální zážitek založený na imaginaci hlavní hrdinky.  Jan Kadlec zde pracuje s celou šíří svého talentu. Kostýmní i scénickou výpravu filmu postavil před výzvu tvořit s výraznou dávkou rafinované extravagance, monumentálně, ale s precizností znatelnou v každém detailu.

„Amerikánku mám v srdci, v celém svém těle, vedle sebe, již více než dvacet let. Jsem vděčný, že mohu její příběh, k němuž se vztahuji a je mi inspirací v nejtěžších osobních chvílích, konečně zprostředkovat filmovému divákovi. Děkuji všem přátelům, kolegům a koproducentům, kteří mi tuto příležitost umožnili,“ vysvětluje producent a režisér Viktor Tauš.

Vedle dětských herců se v Amerikánce představí Pavla Beretová, Klára Melíšková, Vladimír Javorský, Magdaléna Borová, David Novotný, Zuzana Mauréry a Eva Elsnerová. Tajemstvím jsou zatím opředené role Terezy Ramba a Elišky Křenkové, které Amerikánku ztvárnily v úspěšném divadelním představení.

Synopse: Co uděláte, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec dokáže najít v sobě sílu a vůli k přežít. Nejpodstatnější je totiž víra v sebe sama. Jste-li ale doopravdy sama, musíte si v sobě vytvořit někoho druhého, s kým můžete mluvit, hádat se a doufat. Není to lehké. Když vás zradí vlastní máma, pak potřebujete věřit i tomu, že někde daleko čeká někdo, komu na vás záleží. A i když je to třeba až v Americe, je to pro vás světlo, které vám pomůže projít i těmi nejtemnějšími okamžiky. Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“.

Rok 1989 přináší svobodu Československu, ale i jí samotné. Je jí 18 a může konečně začít dělat, co by chtěla. Jenže stigma, které si nese v sobě, ovlivňuje její život dál. Iluze otce v Americe mizí, její druhé já ztrácí hlas a Ema se musí naučit vyrovnávat i s vlastními chybami. Musí dokázat přijmout, že svět okolo ní není vstřícný ani chápavý. Musí přijmout svůj osud a transformovat iluzi snové Ameriky sama do sebe. A teprve tehdy, až po mnoha letech, se dokáže smířit s vlastní vyděleností a najít ve svém nitru klid a odpuštění. A dokáže ho i předat dál.