Specialisté vyšetřují vraždu! Pondělní epizoda bude plná hvězd!
Zdroj: TV Nova

Specialisté vyšetřují vraždu! Pondělní epizoda bude plná hvězd!

Vytvořeno dne 05.11.2020

 

V pondělí 9. listopadu ve 20:20 čeká na diváky televize Nova další díl oblíbeného detektivního seriálu Specialisté. A tentokrát to nebude díl ledasjaký. Sešlo se v něm hned několik hereček zvučných jmen. Anička Polívková, Kateřina Marie Fialová a také Veronika Khek Kubařová. Objeví se v epizodních rolích, které budou zásadním způsobem hýbat dějem. I téma této epizody je určitě divácky atraktivní. Kdo z diváků nezažil nějaký incident v dopravním prostředku nebo rasově motivovaný a tak?
Specialisté vyšetřují zastřelení lékaře, který se postavil na obranu Vietnamky v autobusu. Zdá se, že tato vražda má jednoznačně rasový motiv. Nebo to všechno bylo jinak? Kateřina Marie Fialová i Anna Polívková hrají spolucestující Vietnamky, a jsou tedy přímými svědky incidentu. S policií musí spolupracovat při expertize. Zažily i ony v reálu nějakou podobně vyhrocenu situaci?

Video soubor

„V osobním životě jsem naštěstí nikdy nebyla svědkem rasově motivovaného útoku. Často se mi o tom ale zdá. Nicméně nedávno jsem v MHD zažila velmi nepříjemnou věc. Do autobusu nastoupila paní, která si zapomněla vzít roušku. Byla si zjevně vědoma svého prohřešku, tak si ústa snažila různě zakrývat svetrem atd., ale moc to nešlo. Po chvíli si toho lidé okolo všimli, začali na ni být verbálně hrubí a následně ji doslova lynčovali − strkali do ní apod. Byl to neveselý pohled na dnešní náladu ve společnosti. Nejhorší na tom je, že se člověk bojí v takovéto situaci ozvat, aby se zloba masy neobrátila nakonec i proti vám samotným, říká Kateřina Marie Fialová.

O dost bohatší zkušenosti má v tomto ohledu Anna Polívková. A opravdu není co závidět… „Svědkem rasových útoků jsem se stala už několikrát. Jednou jsem musela zasáhnout, protože obětí byly děti, tedy přesněji nezletilí. Pak jsem jednou zažila cestu metrem, kdy se tři skini postavili proti jednomu. V tu chvíli jsem se strachy nemohla ani pohnout. Schopna nějaké akce jsem byla až poté, co ti útočníci vystoupili. Jinak takových malých, různorodých a nenápadných útoků jsem zažila spoustu. Myslím, že jsou u nás bohužel dost běžné. Děsí mě to! Nicméně když se něco takového děje, snažím se o tom mluvit a věcně argumentovat,“ uvádí k tématu Anička.

Veronika Kubařová se ve Specialistech objevuje častěji. Hraje dceru bývalého velitele Specialistů, kterého ztvárnil David Prachař. Jmenuje se Lenka Vondráčková,  povoláním je novinářka a občas strká nos i tam, kam nemá… V takovýchto situacích většinou naráží na náš tým Specialistů. „Přiznávám, že ve skutečnosti bych novinářkou být nemohla. Novináři musí být občas vlezlí, a to mi není vlastní. Taky si nedovedu představit, že bych se takto s vervou vrhala do nebezpečných situací,“ popisuje své pocity Veronika.  

O jaké nebezpečné situace tentokrát půjde, sledujte v pondělí 9. listopadu ve 20.20 na Nově!