Spejbl oslaví sté narozeniny. Dovolí mu Libor Bouček moderovat?
Zdroj: CNN Prima News

Spejbl oslaví sté narozeniny. Dovolí mu Libor Bouček moderovat?

Vytvořeno dne 28.05.2020

Světoznámá dřevěná dvojice komediantů Spejbl a Hurvínek změní páteční vysílání na CNN Prima NEWS v oslavu. Objeví se v pořadu NOVÝ DEN, který se vysílá od 6.00 na CNN Prima NEWS a od 7.00 na Primě. Spejblovi je totiž letos sto let, a představitelé divadla tak dorazí do strašnického studia za Liborem Boučkem a Soňou Porupkovou. Rozpovídat se mohou o své dlouhé kariéře. Jen u toho ale nezůstanou.

Spejbl s Hurvínkem jsou sice ostřílené hvězdy, na CNN Prima News si ale v pátek odbydou jednu premiéru.

„Spejbl s Hurvínkem se objevovali v minulosti na společenských akcích i v televizi, ještě nikdy si ale nevyzkoušeli moderování v televizním zpravodajském studiu,“ prozradila ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

Jak se svého úkolu zhostí a jakou úlohu jim moderátoři Libor Bouček a Soňa Porupková propůjčí, uvidí diváci už v pátek v pořadu Nový den na CNN Prima News.

„Jsem rád, že můžu v pátek přivítat ve studiu divadelní legendy, které už desítky let baví nejen děti, ale i dospělé. Spejbl s Hurvínkem jsou krásné případy úspěchů českého umění, které nás reprezentuje po celém světě,“ říká moderátor pořadu Libor Bouček.

Video soubor

Úspěch má Spejbl i se svými dřevěnými kolegy desítky let. I oni už mají požehnaný věk. Mánička se Žerykem letos v dubnu oslavili kulatou devadesátku. A Hurvínek, ačkoli klame svým zjevem, letos dovršil 94 let. Letošní jubileum divadlo mimo jiné slaví i unikátní výběrovou nahrávkou Ať žije Spejbl, na které se objeví čtyři generace Spejblových interpretů. A po koronavirové krizi můžou diváci loutky spatřit znovu na jevišti.

„Do konce sezóny odehrajeme ještě pět představení pro rodiče s dětmi o víkendech. A máme radost, že se podaří nazkoušet nové představení,“ říká ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

O lístky na zbývající představení můžou na sociálních sítích soutěžit i diváci CNN Prima News. Budou ale muset správně uhodnout, jestli si Hurvínek se Spejblem troufnou moderovat Počasí, Dopravu, nebo snad zastoupí dokonce Libora se Soňou.