Standa Hložek chce mít vlastní domov seniorů. S kamarády chystá konkurz na sestřičky
Zdroj: herminapress

Standa Hložek chce mít vlastní domov seniorů. S kamarády chystá konkurz na sestřičky

Vytvořeno dne 27.09.2022

Čím jiným by měl gratulovat Standa Hložek (68) vítězce projektu „Pošlete vzkaz příběhem“, než písničkou. Blanka Holubová a další senioři se vůbec nemuseli cítit dříve narození, vždyť i jeho „Holkám ze školky“ je už čtyřicet let a tak není divu, že s ním zpíval celý sál. Počítá se oblíbený zpěvák už také mezi starší generaci?

 „Věkem už jsem mezi seniory, ale mentalitou jsem někde… Ale, měl jsem teď takové divné období. Přestal jsem kouřit a mně bylo tak zle, že jsem myslel, že mě klepne, měl jsem abstinenční příznaky. Naučil jsem se kouřit na vojně a během covidu jsem se rozkouřil až moc. Pak jsem si ale uvědomil, že pocházím z Hulína, chalupu mám u Kouřimi, je mi to souzené. Ale ne, už nechci s cigaretami začínat,“ sliboval Standa Hložek.

 Dozvěděl se, že výherkyně soutěže „Pošlete vzkaz příběhem“ si přála počítač. „Já mám dva. Jeden starší mám na Moravě a mám tam hry, v novém mám poštu. Přiznám se, nejsem moc zdatný. Než něco psát, to se radši s lidmi setkám osobně, protože teď je takové divné období. Hodně kamarádů z branže mizí a teď mě hodně zasáhl odchod Hanky Zagorové. Pořád se s tím nemohu vyrovnat. Hanku a Karla Vágnera jsem znal od roku 1974. Jako začínající zpěváček jsem se dostal do finále Intertalentu, to bylo něco jako SuperStar. Jezdili jsme po Československu a doprovázela nás kapela Karla Vágnera. A aby na nás někdo přišel, tak tam byla hvězda Hanka. Skamarádili jsme se, pro Karla jsem byl dobrý fotbalista, a Hance jsem byl sympatický jako Moravák a také jsme měli narozeniny v jednom měsíci. Pak jsem si odkroutil vojnu, chodil do práce a potom teprve začala moje a Petrova kariéra po boku Hanky Zagorové,“ uvedl zpěvák a se smíchem dodal: „S kamarády plánujeme, že si postavíme svůj vlastní domov seniorů a že uděláme konkurz na sestřičky, které se o nás budou starat. A jaká jsou kritéria? To jsme ještě nedotáhli do konce, to bude na delší debatu.“

V rámci předání výhry paní Blance Holubové známé osobnosti pokřtily i knihu Pošlete vzkaz příběhem, kde se jednotlivé příspěvky seniorů kloubí s ilustracemi dětí. Mezi kmotry knihy zavítaly také Kateřina Jirglová, ředitelka organizace Mezi námi, o.p.s. a Eva Špačková, místostarostka Prahy 1 a radní pro školství.

Autorka projektu Pošlete vzkaz příběhem Halina Trsková je spokojená. Mezigenerační komunikace díky projektu Pojišťovny VZP, a.s. funguje na jedničku. „Musím říci, že je rozdíl, jestli ceny předáváme výhercům v domovech seniorů nebo v sídle pojišťovny. V domovech čerpáme sílu jejich domovského prostředí, kdežto budově Pojišťovny VZP, a.s. zase můžeme načerpat atmosféru Dobromily Magdaleny Rettigové. Budova dříve sloužila jako kuchařská škola pro hospodyňky a já věřím, že Rettigová je na nás pyšná, že děláme věci s jejím odkazem. Docela jsem očekávala, že si výherkyně vybere počítače, protože dnešní publikum jsou čtecí babičky a dědečkové, na počítači si sepisují příběhy, které pak chodí číst například dětem do mateřských školek. Jsem nadšená, že na počítačích umí.“

 

 

 

Default User Image
Jiří Pražský, 29.09.2022 08:22
StANDA Hložek je bezvadnej, kako zpěvák výorně a hlavně je skromneja nesnaží se být lepším, než Kotvald. Stando držte se, Kotvald je tajtrlík.