Stopu v trojské botanické zahradě zanechali tři století mladíci. Kteří to jsou?
Zdroj: Botanická zahrada Troja

Stopu v trojské botanické zahradě zanechali tři století mladíci. Kteří to jsou?

Vytvořeno dne 08.03.2021

 

Hned dvě osobnosti, které v loňském roce obohatily Stezku osobností v Botanické zahradě hl. m. Prahy, oslavily v letošním roce významné jubileum.

 Spoluzakladatel české neurochirurgie prof. MUDr. Vladimír Beneš, DrSc., oslavil 27. ledna 100. narozeniny a cestovatel Miroslav Zikmund se 14. února dožil 102 let. Stoletá jubilea slaví i další osobnosti a hrdinové Stezky osobností, už 101 let se v říjnu letošního roku „dožije“ hrdina všech dětí i dospělých – loutková postava Spejbla.

Ve skleníku Fata Morgana, kde se pěstují vzácné rostliny tropické a subtropické oblasti, v současné době kvete orchidej Phalaenopsis schilleriana, kterou v rámci projektu Kořeny osobností zasadila architektka Eva Jiřičná.

I v roce 2021 pokračuje unikátní vzdělávací projekt Botanické zahrady hl. m. Prahy Kořeny osobností. Za 12 let se do projektu zapojilo už 107 významných osobností. Naposledy to v roce 2020 byli Miroslav Zikmund z cestovatelské dvojice Zikmund a Hanzelka, judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek, světově uznávaný akademický malíř a grafik Jiří Anderle a hned celá rodina významných českých neurochirurgů Benešových.

V letošním roce bude pokračovat i putovní výstava, která mapuje projekt Kořeny osobností ve fotografiích. Navštíví řadu českých měst, například Benešov, Slaný a znovu se objeví i v Praze.