Anatomie života: Ester Geislerovou role v seriálu ničí. Přátelé se bojí o její zdraví
Zdroj: TV Nova

Anatomie života: Ester Geislerovou role v seriálu ničí. Přátelé se bojí o její zdraví

Vytvořeno dne 06.03.2021

V dalším dílu Anatomie života si doslova projde peklem sestřička Jana, kterou ztvárnila Ester Geislerová. V nestřeženém okamžiku se jí ztratí malá dcerka Anežka a Janě se obrátí život vzhůru nohama.

„Řekla jsem si, že si tento drsný díl herecky užiju se vším všudy. Že se mu úplně odevzdám. Matky, které jsou v šoku, se prý chovají velmi iracionálně a nelogicky. Bylo tedy hodně na mé fantazii, jak tento moment uchopit. Peter Magát je ale výborný režisér a vším mě skvěle provedl. Je ale pravda, že mi po natočení této scény bylo divně,“ vzpomíná na natáčení Ester Geislerová.

Prožitá hrůza se zřejmě na nějaký čas projevila i na jejím obličeji. U svých starostlivých přátel prý tou dobou často vzbuzovala obavy. Musela jim vysvětlovat, že se jí nic nestalo, že jen točí těžké scény v práci…  A co se herci při natáčení takových scén honí hlavou? „Stojím vedle postavy, kterou hraju, a míchám v sobě její motivace s vlastními emocemi a s příběhy jiných lidí v mém okolí, s filmy, knihami, hudbou a s mnoha dalšími elementy, které mě následně komplexně inspirují. A taky musím myslet na to, abych řekla vše podstatné, neminula značku, nezastínila kolegy a neustále na sobě cítila čočku kamery,“ prozrazuje své herecké know-how Ester.

„Pro pochopení toho, co se v takovou chvíli v člověku odehrává, stačí být rodič nebo alespoň člověk s elementární dávkou empatie,“ říká k natáčení těchto scén herec Václav Vašák, seriálový manžel Jany. „Jako herec se pak snažím s těmito emocemi vědomě pracovat tak, abychom byli já, seriálová maminka i pan režisér s výsledkem spokojeni. U takovýchto scén jde vždy především o maximální koncentraci,“ dodává.  Smutnou náladu si ale Václav domů nenosí: „To, čím se v práci zatěžuju, musí zůstat v práci. Herectví, které se vymkne kontrole, může být totiž hodně nebezpečné. Proto se snažím chránit rodinu, která spadá do té nejohroženější skupiny.“

Scéna působila velmi autenticky i díky představitelce malé Anežky. Přesvědčivý herecký výkon i zrzavé vlásky holčičky dokážou v divákovi vzbudit důvěru, že jde o opravdovou dceru Ester Geislerové. Představitelka mojí seriálové dcerky se jmenuje stejně jako moje skutečná dcera – Mia. Je jí pět a je to skvělá kolegyně. Na Mikuláše mi přinesla půlku perníku čerta a slavnostně mi ji předala. Dojalo mě to tak, že jsem bulela,“ vzpomíná Ester.