Tak dlouho prudil ženu, až ho vzala motyčkou po hlavě. Jinak je u Romana Skamene vše OK
Zdroj: herminapress

Tak dlouho prudil ženu, až ho vzala motyčkou po hlavě. Jinak je u Romana Skamene vše OK

Vytvořeno dne 06.07.2020

 

Mohl by si v klidu užívat penze, chodit krmit racky či trávit čas ve vodorovné poloze na divanu. To mu ale vůbec nevoní. Herec Roman Skamene je i ve svých pětašedesáti letech aktivní a čilý jako rybička. Je to prostě v přeneseném slova smyslu brouk Pytlík – práce všeho druhu a na jeho haciendě ve Stradonicích, kde tráví čas s rodinou, je to vidět.

Video soubor

„No, až takhle bych to nestavěl. Brouk Pytlík s pracemi všeho druhu jsem možná ještě před pár lety byl. To jsem budoval bydlení a makal jako tryskomyš, teď bych se označil spíš za broučka Pytlíčka, protože jsem trošku ubral, ale dědek válející se za pecí nebo na peci to fakt nejsem. Vyrábím teď takové menší praktické věcičky, třeba stolečky, židličky, štokrlátka a podobné nezbytnosti do interiérů. Momentálně se pouštím na objednávku manželky do koše na prádlo. Prostě nežiju minulostí, ale stále tvořím,“ svěřil se Roman.

Nutno podotknout, že není jen domácím kutilem, ale i zdatným zahrádkářem a pozor nově i vynálezcem.

„O květenu a zeleninu se stará především manželka, ale pomáhá i dcera s vnučkami. Já je na dálku řídím.  V zahradničení osobně jsem na trošku hrubší práci, sekám trávu a střihám plot, což vlastně je také záslužná činnost. Jo, a abych nezapomněl, také jsem taková ta kuchyňská ficka, neboli pomocná síla, která škrábe brambory, krájí cibuli a maso a dělá další podobný kraviny a pak přijde na řadu to jednodušší, jako vytvořit z toho chutnou krmi, což už přenechává svým ženám, “ vysvětlil herec.

Ani to ale není vše z jeho rezervoáru činností. Jak už bylo zmíněno, nově se stal i vynálezcem.

„Nevím, zda zrovna vynálezcem, ale novátorem určitě. Vymyslel jsem do současných parných dnů tak zvaný ksichtochránič, který funguje tak, že si sednete do zahradní židle a nastavíte si chránič obličeje proti paprskům, takže slunce si může trhnout. Neuškodí, nespálí, neotravuje,“ doplnil výčet aktivit Skamene. Ovšem ani to není všechno. Nezapomíná ani na sport či tvarování postavy.

„No jo. Pravidelně nepravidelně si po ránu zacvičím, maximálně tři až pět minut, kdy jsem ještě v polospánku a pak, po úplném probuzení dělám, co je potřeba. A ten sport, jako opravdový, pěstuju s chutí a rád. S dědky z Nižboru mydlíme čtyřhry a pak se účastním i turnajů Amfory, za níž hraji i fotbal. Před zápasem ji ještě s vnučkami Stellou a Rebecou zatrénujeme, vypilujeme pár fint a jdu na to. Zrovna minulou neděli jsem dal poprvé v životě gól hlavou, což ocenili potleskem spoluhráči i diváci a označil bych ho jako gól století,“ dodal Roman Skamene, který stále také hraje třeba v La Fabrice nebo s Františkem Ringo Čechem v jeho Dívčí válce. A to vše, jak říká, mu k úplnému štěstí postačuje.