Taneček s Jágrovou přítelkyní a křest knihy legendy kladenského hokeje
Zdroj: Se svolením Bohuš Matuš

Taneček s Jágrovou přítelkyní a křest knihy legendy kladenského hokeje

Vytvořeno dne 24.08.2021

Kladenský rodák, bývalý hokejista Lubomír „Čužák“ Rys oslavil 77. narozeniny. A jak už je jeho zvykem, neslavil je sám, ale ve společnosti věhlasných osobností. Nechyběl ani Jaromír Jágr

Kladenská legenda, obdařená také darem zpěváka a baviče, pobavila více jak 500 posluchačů, v čele s Jaromírem Jágrem. Rys s ním léta spolupracoval a světoznámému hokejistovi na oslavě zazpíval své písně. Oslavenci na oplátku zazpívali Petr Kolář, Daniel Hůlka, Stanislav Hložek, Magda Malá, Heidi Janků a další umělci. Byl mezi nimi i zpěvák Bohuš Matuš.

„Luboše mám moc rád. Je to skvělý bavič, básník, zpěvák. Zkrátka borec. S Jaromírem Jágrem a Martinem Dejdarem jsme mu také pokřtili knihu Básně psané hokejkou, kterou dával dohromady posledních dvacet pět let. Čužák je neskutečný, přestože ho už nohy neposlouchají tak, jak by si přál, s Jágrovou přítelkyní Dominikou si taneček neodpustil,“ uvedl po oslavě Bohuš Matuš, který oslavenci zazpíval árie z Fantoma opery.

A přestože narozeninová oslava začínala v pověstné kladenské restauraci U České lípy po poledni, slavilo se hluboko do noci, přesněji do ranních hodin.