Tohle si Vinnetou nezaslouží. V Německu má zákaz
Zdroj: herminapress

Tohle si Vinnetou nezaslouží. V Německu má zákaz

Vytvořeno dne 25.08.2022

Spisovatel Karel May se nejspíše v hrobě obrací, kam to dnešní svět dotáhl s jeho nejznámější literární postavou statečného indiánského náčelníka Vinnetoua. A překvapený by jistě byl i jeho slavný představitel, herec Pierre Brice. Kamenem úrazu je dnes všudypřítomná přehnaná korektnost.

Německá kina uvedla nový film "Mladý náčelník Vinnetou" a k tomu firma Ravensburger vydala dvě dětské knihy. Ty se ovšem nelíbí levicově založeným stranám, protože knihy prý podněcují rasismus a Indiány ukazuje jako utlačovanou menšinu. Největší agresor je, ostatně jako vždy v této světové korektní mašinérii, běloch.

Do budoucna se může stát, že kovbojky, na kterých vyrostly celé generace lidí, tak můžou vzít za své a nepřežijí tu nynější generaci a filmy a knihy o Vinnetouovi budou brána jako rasistická a nekorektní díla.

Firma Ravensburger se za své knihy omluvila a stáhla je s prodeje. Nicméně politici se za „Mladého náčelníka Vinnetoua“ postavili a háji knihu i film jako nevinný příběh pro děti. Otázkou zůstává, co je ještě korektnost a co je už zákaz svobody slova.     

       

 

 

 

Default User Image
Anonym, 25.08.2022 16:40
Místo něj mají Němci turka v Kobre 11 a budou ho obdivovat divnej národ.
Default User Image
Tomáš , 25.08.2022 18:32
Už se kurva probudte když jsou Američani debilni tak mi by jsme si měli zachovat rozum
Default User Image
Karel, 25.08.2022 19:50
Kamenem úrazu je dnes všudypřítomná přehnaná korektnost.

ˇˇNěmecká kina uvedla nový film "Mladý náčelník Vinnetou" a k tomu firma Ravensburger vydala dvě dětské knihy. Ty se ovšem nelíbí levicově založeným stranám, protože knihy prý podněcují rasismus a Indiány ukazuje jako utlačovanou menšinu. Největší agresor je, ostatně jako vždy v této světové korektní mašinérii, běloch.ˇˇ co je na tom sakra nekorektního , dyť je to pravda že běloši utlačovali domorodé obyvatele - indiany .