Tohoto sympaťáka můžete vidět v pražské zoo. A jsou dva!
Zdroj: Zoo Praha

Tohoto sympaťáka můžete vidět v pražské zoo. A jsou dva!

Vytvořeno dne 09.12.2022

Jednu z hlavních expozic Rezervace Dja doplnili dva samci pralesních prasat štětkounů afrických. Sdílet ji budou se skupinou kočkodanů Brazzových.

Štětkouni se do pavilonu nastěhovali již včera, ze začátku se ale zdržovali v zázemí. Dnes se však již osmělili do expozice a vzápětí svými rypáky pečlivě prozkoumali zdejší substrát,“ uvedl kurátor Jan Mengr. „Štětkoun africký dostal jméno podle protáhlých ušních boltců zakončených štětkou delších chlupů. Prozatím je považován za poměrně hojného, ale podobně jako kočkodan Brazzův bývá častou kořistí pytláků. V některých oblastech je také pronásledován zemědělci, protože jim poškozuje úrodu. V neposlední řadě štětkouna ohrožuje také úbytek prostředí v důsledku rozšiřování lidského osídlení ve střední Africe.“

Nejnovější pavilon Zoo Praha – Rezervace Dja – se návštěvníkům otevřel 28. září 2022. Jeho hlavními obyvateli je rodinná skupina goril nížinných, které společnost dělají guerézy pláštíkové. Kromě kočkodanů a štětkounů pak návštěvníci na cestě pralesem potkají osináky africké a talapoiny severní. Stylizovanou kamerunskou vesnici doplňují svými expozicemi krysy obrovské a kaloni plaví.

Zdroj: ZOO Praha