Tvůrci seriálu #martyisdead rozbalili „televizního Oscara“. Po strastiplné cestě je konečně doma!
Zdroj: Mall.tv

Tvůrci seriálu #martyisdead rozbalili „televizního Oscara“. Po strastiplné cestě je konečně doma!

Vytvořeno dne 20.03.2021

 

Osmidílný thriller o kyberšikaně #martyisdead neztrácí na aktuálnosti, a to nejen v Česku. V programu letošního filmového festivalu Berlinale byl uveden hned dvakrát a za Mimořádný přínos v oblasti audiovize získal Českého lva. K němu teď po více než čtvrt roce od vyhlášení Mezinárodních cen Emmy, které proběhlo v New Yorku bez účasti tvůrců, přibyla soška okřídlené múzy držící v rukou atom.

„Tím, že jsme cenu dostali online a během předchozích třech měsíců z New Yorku nedorazila, začal jsem si připadat jako postavy z našeho seriálu. Ale nakonec je tu a reálná,“ říká Milan Kuchynka, producent hrané tvorby internetové televize Mall.tv. „Doba je zvláštní, všechno se děje v trochu jiném tempu, než jsme zvyklí, proto i cena Emmy k nám putovala z New Yorku tři měsíce. Ale znovu se ukazuje, že jsou věci, na které se vyplatí čekat. Trpělivost Emmy přináší,“ doplňují Vratislav Šlajer a Jakub Košťál ze společnosti Bionaut, která je koproducentem #martyisdead a podílí se i na jeho připravovaném pokračování #annaismissing.

Ústředním motivem chystané novinky je vyšetřování únosu dítěte za účelem natáčení a prodeje nelegálních videí. Původně plánované uvedení na jaře 2021, které počítalo s paralelní distribucí na internetové televizi Mall.tv a v kinech, bylo s ohledem na pandemickou situaci odloženo. V současnosti probíhají online castingy a seriál bude mít premiéru na podzim letošního roku.