Podoba je neskutečná! Brácha herce Romana Tomeše jako bezdomovec
Zdroj: TV Prima

Podoba je neskutečná! Brácha herce Romana Tomeše jako bezdomovec

Vytvořeno dne 19.03.2021

Roman Tomeš hraje v seriálu Slunečná dobráka Tonyho, a možná jen málokdo ví, že talentovaných v rodině Tomešů je víc. Roman má totiž bratra Jakuba – ten se v seriálu objeví jako bezdomovec

O zmizení Johna Linharta by něco mohla vědět partička bezdomovců, kteří našli jeho věci, a tak se rázná Hana (Eva Holubová) za nimi vypraví, aby zjistila, co se dá. Jedním z vejlupků je Jakub Tomeš, dvojvaječné dvojče Romana Tomeše. A že si jsou tihle dva podobní už z dálky, o tom není pochyb. „Přiznám se, že seriál nesleduji, a když zavolali, tak jsem byl překvapený, ale jen částečně. Roman mi totiž říkal, že domlouval s produkcí to, že by mi něco malého nabídnout mohli,“ prozrazuje mladší ze sourozenců, jak se dostal do seriálu. „S maminkou jsme tak už v létě posílali do Slunečné životopis s aktuálními fotografiemi a Veronika Duchková, která dělá casting seriálu, slíbila, že se ozve. V prosinci už jsem stál na place a jen mě možná trochu mrzí, že jsem se na natáčení nepotkal s bráchou.“

O pět minut starší bratr Roman přiznává, že to celé byla práce lidí, kteří zajišťují casting do seriálu. „Veronika Duchková se dozvěděla, že moje maminka hraje ochotnické divadlo, tak mi říkala, ať se jí ozve. A mě napadlo, že bych mohl poslat i životopis Kuby, který vystudoval Vyšší odbornou školu herectví. Vede divadlo v Uhříněvsi, dělá různé workshopy, má herecké kroužky pro děti. Nakonec to dopadlo tak, že mamku neobsadili, ale Jakub dostal tuhle roli,“ usmívá se Roman.

Jakub si tak zahrál menší roli bezdomovce a tomu přizpůsobil i svůj vzhled. „Posílal jsem jim svoji aktuální fotografii – byli nadšení. Vousy už jsem měl opravdu dlouhé, ale říkali mi, že si je mám ještě nechat narůst, a rozhodně nestříhat. Poslechl jsem, ale po natáčení jsem zase udělal střih. Vždy tak po měsíci je shazuji dolů,“ usmívá se mladší Tomeš, který se herectví věnuje především v Divadle U22, kde pořádá, za příznivé situace, různé workshopy a věnuje se i produkci.

„Na place jsem se setkal s paní Evou Holubovou a musím říct, že to bylo velmi milé setkání. Byla taktní a trpělivá. Bylo na ní vidět, že si to užívá – a já taky. Byl tam ještě kolega, Zdeněk Tomeš, ale není s námi nijak příbuzný,“ přiznává Jakub, kterého v maskérně poznali hned, aniž se stihl představit. „Jo, říkali mi, že jsem celý Tomeš. Mám na to natáčení moc hezkou vzpomínku,“ děkuje herec, který zkusil i své štěstí v domovském divadle svého bratra, v Divadle Kalich, kde úspěšně prošel druhým kolem castingů a vypadá to, že by se mohl postavit i na prkna, která znamenají svět.