Umělá inteligence namaluje Karla Gotta i neexistující zvíře! Eva Burešová je však třeba k nepoznání! Zkoušíme UI!
Zdroj: koláž: herminapress / Midjourney

Umělá inteligence namaluje Karla Gotta i neexistující zvíře! Eva Burešová je však třeba k nepoznání! Zkoušíme UI!

Vytvořeno dne 19.02.2023

Uměla inteligence. Fenomén poslední doby, který kráčí mílovými kroky kupředu a dnes je již obdivuhodně použitelný. Vyzkoušeli jsme umělou inteligenci, jak si představuje české osobnosti, aby navrhla kostel či vymyslela neexistující zvířátko.

Systém, který by měl svůj vlastní rozum, byl dlouho jen velkým přáním mnoha sci-fi nadšenců. Za posledních pár let však udělal velký pokrok. A velké firmy jako je Google či Microsoft je nasazují do svých vyhledávajících systémů. Nejsou doposud stoprocentní a raději si vše ověřte, než jim budete něco věřit. Každopádně jejich úspěšnost je ohromující. My jsme se dnes v galerii spíše podívali na tu část, která generuje obrázky a fotografie na základě příkazů.

Je neuvěřitelné, jak přesné někdy dokáží být. Tyto superpočítače se totiž sami učí. Prozkoumávají velké množství fotografií a obrázků a podle nich sami generují nové. Čím víc je člověk bude používat, tím víc jsou přesnější. My jsme jej za Vás vyzkoušeli.  A takto třeba vypadá obrázek Karla Gotta vygenerovaný umělou inteligencí systému Midjourney.

Karel Gott, umělá inteligence.jpg
Zdroj
koláž: herminapress / Midjourney

Podobným systémem open.ai jsme pak vygenerovali jeho fyzický popis. Tato umělá inteligence negeneruje obrázky, ale na základě psaného dotazu si sama najde odpovědi a přepíše vám je do srozumitelného kontextu.

(Upozorňujeme, že výsledky se nemusí zakládat na pravdě. UI se stále má co učit.)

Karel Gott byl výrazná osobnost české hudby a jako takový je dobře znám svým vzhledem. Popíši vám jeho fyzický vzhled: Karel Gott měl vysokou postavu, měřil přibližně 190 cm a byl štíhlé postavy. Měl kulatý obličej s výraznými rysy a silnější bradu. Jeho oči byly tmavě hnědé, kulaté a výrazné. Jeho vlasy byly většinou tmavé barvy a později se stávaly stříbřitými. Co se týče jeho stylu, byl většinou elegantně oblečený a často nosil obleky a kravaty. Na jevišti se často objevoval v pestrých oblecích s výraznými vzory a barvami, které podtrhly jeho charisma a osobnost.

Když se zeptáme na něco obtížnějšího a téměř neproveditelného, dokáže si i tak výsledky vyvodit.

Co by se stalo, kdyby všichni lidé na planetě naráz vyskočili?

Kdyby všichni lidé na planetě naráz vyskočili, nebyl by to vůbec malý jev, ale stále by byl mnohem menší než jakýkoliv významný vliv na planetu nebo naši civilizaci. Vyskočení by způsobilo, že každý člověk by se na chvíli dostal do vzduchu a poté by se opět dotkl země. Vzhledem k tomu, že lidstvo váží zhruba 300 miliard kilogramů, během vyskočení by se tedy zvýšila hmotnost vzduchu, který by vypadl pod nohami, o tuto hmotnost. Tento jev by měl velmi malý, téměř zanedbatelný vliv na planetu jako celek, protože hmotnost lidstva je pouhým drobným zlomkem celkové hmotnosti Země.

Jen opět upozorňujeme, že ne všechny faktické věci dokáže systém open.ai správně propojit. Například na otázku, kdo z českých celebrit měl za minulý rok svatbu, nesmyslně propojoval osoby, které se sice vdaly či oženily, ale s protějšky, s kterými ve vztahu vůbec nejsou a nikdy nebyly.

Zdroj: Autorský článek

 

 

 

Default User Image
Radek Koliáš, 20.02.2023 08:14
Začátek konce. Brzy už vůbec nepoznáme pravdu od fikce, pokud to nebude příslušně popsáno.