V Berouně je smutno. Uhynul večerníčkový medvěd Matěj. Ze tří brášků už zbyl jen Kuba
Zdroj: herminapress

V Berouně je smutno. Uhynul večerníčkový medvěd Matěj. Ze tří brášků už zbyl jen Kuba

Vytvořeno dne 19.04.2023

Smutná zpráva přišla z berounského medvědária. Uhynul tam medvěd Matěj. Tři medvědy Kubu, Vojtu a Matěje proslavil ve svých Večerníčcích Václav Chaloupek. V Berouně tak zůstal už jen Kuba.

Matěj (23) se v posledních několika dnech necítil dobře, jeho zdravotní stav byl průběžně konzultován jak s ošetřujícím veterinářem, tak s odborníky z plzeňské ZOO, kde mají s chovem medvěda hnědého bohaté zkušenosti.

„Celkové vyšetření, které by dokázalo určit hlavní příčinu jeho potíží, se mělo uskutečnit právě dnes. V pondělí se Matějův stav mírně zlepšil, prošel se po výběhu, vykoupal v bazénku a okolo jedenácté hodiny ulehl do své ložnice. Bylo to úplně naposledy,“ informovalo včera město Beroun na svých webových stránkách.

Berounští medvědi jsou totiž už několikátou generací, která vznikla příbuzenským křížením a všichni z vrhu tak mohou trpět genetickými vadami. První z bratrů Vojta zemřel již před sedmi lety na selhání srdce a selhání některého z orgánů je nejpravděpodobnější příčinou úmrtí našeho Matěje. Ve volné přírodě by se ale tak vysokého věku nikdy nedožili. Stejně jako jeho bratr Vojta bude také Matěj po své smrti sloužit pro výuku budoucích odborníků v oboru zoologie.

Zdroj: Město Beroun