V hlavní roli počasí: Sucho ani déšť ve F3 body pro český tým nepřinesly
Zdroj: herminapress

V hlavní roli počasí: Sucho ani déšť ve F3 body pro český tým nepřinesly

Vytvořeno dne 22.07.2020

 

Byla to Velká cena „dvou tváří". V případě šampionátu FIA F3 si jezdci na Hungaroringu v sobotu vyzkoušeli jízdu na suché trati, což bylo po propršeném Rakousku vítanou novinkou. V neděli se však zase vše vrátilo do starých kolejí. Mokrá trať a dešťové kapky změnily Velkou cenu Maďarska v loterii.

Týkala se samozřejmě i jezdců české stáje Charouz Racing System, kteří si ale bohužel vítězný los nevytáhli.

Tolikrát zmiňovaná a vzývaná kvalifikace se pilotům Charouz Racing opět nepovedla. Nejprve to vypadalo, že se kvůli dešti nepojede vůbec, ale nakonec se přeci jen odjela. David Schumacher s Igorem Fragou skončili ve druhé polovině druhé desítky, český talent Roman Staněk do sobotního závodu startoval z osmadvacáté příčky. Kdo už nějaký ten závod viděl, dobře ví, že takové startovní pozice nejsou zrovna zárukou bodového zisku. 

V sobotu se však rozhodně bylo na co dívat. Zásadní zprávou dne bylo, že nepršelo! První incidenty na sebe však nenechaly dlouho čekat. Do jedné z mnoha kolizí se bohužel zamotali i Fraga se Staňkem, když do sebe hned v první zatáčce nechtěně vrazili. Přesto si všichni piloti Charouz Racing System před výjezdem safety car malinko polepšili. V pátém kole se však stalo něco, co se jen tak nevidí. Motor monopostu Lawsona explodoval a na trati se vytvořila táhlá olejová skvrna. S tou si několik jezdců nedokázalo poradit a ředitelství závodu odvolalo jezdce pod červenou vlajkou do boxů. 

Po restartu si nejlépe z týmu Charouz Racing System vedl Igor Fraga, když do cíle dojel patnáctý. David Schumacher po chybě dokončil jako devatenáctý, Roman Staněk Skončil třiadvacátý. Do nedělního sprintu to pro české barvy příliš nadějně nevypadalo. Akcie pilotů českého týmu však začaly lehce stoupat ve chvíli, kdy se na Hungaroring opět spustil déšť.

Toho po startu do sprintu využil Igor Fraga a dostal se na chvíli dokonce na bodovanou desátou příčku. Těsně za ním jezdil Schumacher, do dvacítky se posunul i Staněk. Jenomže Brazilec si snad v batohu nese nějaké sportovní prokletí. Po nezaviněném incidentu (Viscaal za něj byl penalizován) se roztočil a závod pro něj skončil. Po technických problémech v Rakousku je to pro něj další hořká pilulka ke spolknutí. 

Nejlepší z Charouz Racing System tak byl v cíli třináctý David Schumacher. Výkon Romana Staňka bohužel nestačil na lepší než jedenadvacáté místo. Český tým tak i po třetím podniku sezóny zůstává bez bodového zisku. Další šanci na to změnit nelichotivou bilanci budou mít jezdci 31. července - 2. srpna na Silverstone.