V Hybernii to vřelo. Tarzan vtrhl na jeviště
Zdroj: herminapress

V Hybernii to vřelo. Tarzan vtrhl na jeviště

Vytvořeno dne 05.04.2024

Jediný Disney muzikál v republice se hraje od 4. dubna v Divadle Hybernia. Obnovenou premiérou se po dvou letech vrátil muzikál Tarzan s hudbou Phila Collinse.

Výpravná scéna, skvělé artistické výkony taneční company coby gorilí tlupy, skvělá hudba Phila Colinse a výborné výkony herců a hudebníků, to vše vyprávělo známý příběh potomka mladého anglického páru, kterého po tragické smrti jeho rodičů vychová pralesní opice. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk a jeho prozření je umocněno opětovanou láskou k profesorově dceři Jane.

Vůbec nevadilo, že Dita Hořínková hrála s ortézou, její gorilí matka Kala byla nepřekonatelná. „Při lyžování mě zradilo koleno. Mám ale super ortézu a ta mi drží nohu v „haptáku. Režisér Libor Vaculík mi šel naproti a upravil některé scény, že například nemusím lézt až nahoru na skály,“ osvětlila Dita Hořínková.

Premiérově se v roli Tarzana představil Robert Urban. V roli Kerchaka pak Josef Vojtek, roli Kaly si zahrála Dita Hořínková, v roli Jane viděli diváci Petru Vojtkovou. Dále se představili Jaromír Dulava, Rudolf Kubík, Tomáš Smička, Matěj Hezký a další.

Video soubor

Zdroj: Aplausin.cz