Vašut a Vagnerová spolu v posteli. Jak na filmové intimní chvíle vzpomínají?
Zdroj: herminapress

Vašut a Vagnerová spolu v posteli. Jak na filmové intimní chvíle vzpomínají?

Vytvořeno dne 18.10.2022

To, že natáčet intimní filmové scény není žádný med, dávno vědí Hana Vagnerová a Marek Vašut. A právě tyto dva skvělé herce svedla do postele komedie Za vším hledej ženu.

Alex v podání Hany Vagnerové propadne kouzlu o mnoho staršího Alberta, kterého ztvárňuje Marek Vašut. Hana Vagnerová prozradila, jaké bylo natáčení milostné scény s Markem Vašutem. "Je profesionál, takže jsme to zvládli v pohodě a nebylo kolem toho žádné haló. Kdykoliv točím takovou scénu, tak se nasadím do takového módu: Ok, je to součást toho filmu, musíme to udělat a je to úplně v pořádku," odkrývá svou taktiku na zvládnutí postelových scén Hana Vagnerová.

A co na to říká její filmový partner? "Intimita ve filmu je něco, co zajímá skoro každého. Ale určitě jste už všichni četli nebo slyšeli, že to není žádná procházka růžovým sadem. Jsou to technikálie. Myslím, že by se našlo jen malé promile lidí, kterým vyhovuje, že ve chvíli, kdy s někým sdílíte lože, je kolem vás dalších pět šest deset lidí," říká Marek Vašut. "Kolem Vás se neustále adjustuje kamera, světla, mikrofon se schovává pod peřinu. Do toho ještě dostáváte pokyny jako: Nesmíš se za ní tolik schovávat. Prosim tě, trošku níž. Takhle ne, zakrýváš jí ucho, nos, očičko. Pak slyšíte už jen třeba: víc vášně, míň vášně. Proboha nemlaskejte… Ale to se přitom tak stává, ano, ale nezní to dobře. Nevypadá to dobře a tak dále. Takže skončíte scénu a jste rádi, že už je po všem," dodává Marek Vašut.

Intimní scéna s Hanou Vagnerovou ovšem pro Marka Vašuta nebyla jedinou adrenalinovou scénou. V restauraci od zhrzené milenky schytal spršku červeného vína přímo do obličeje. Jak tuto nepříjemnost zvládl? “Jednoduše, mám trénink z civilu. A že to tenkrát bylo pivo, byl jen rozdíl v chuti," prozrazuje se smíchem věčný elegán s tím, že natáčení předcházelo zkoušení s prázdnou sklenicí, aby scénu zvládli natočit nejhůře napodruhé. "Byly 2 košile, takže 2 pokusy. První byl trochu stranou, ale druhý pokus byla přesná trefa do černého” popisuje Marek, který se se štábem pořádně nasmál.

V komedii Za vším hledej ženu excelují Hana Vagnerová, Marek Vašut, Tereza Rychlá (Krippnerová), Betka Staňková, Zlata Adamovská, Daniela Kolářová, Igor Orozovič, Marek Němec, Jan Čenský, Jiří Vyorálek, Albert Čuba a Vladimír Polák. Premiéra filmu je 20. října.