Velké střídání na Primě! Druhá řada oblíbené detektivky nahradí Elišku a Damiána!
Zdroj: TV Prima

Velké střídání na Primě! Druhá řada oblíbené detektivky nahradí Elišku a Damiána!

Vytvořeno dne 13.09.2023

Televize Prima upravuje skladbu svého podzimního schématu. Po třech odvysílaných dílech přesouvá letošní novinku Eliška a Damián na pondělní večer. V sobotu místo něj uvede druhou řadu kriminálního seriálu Zákony vlka s Lindou Rybovou a Stanislavem Majerem.

Detektivní seriál Zákony vlka má osmidílné pokračování. Nové díly, které na pozadí osmi kriminálních příběhů vypráví lovestory bývalého zloděje Roberta (Stanislav Majer) a jeho osudové lásky Sáry (Linda Rybová), na první sérii přímo navazují.

„Propuštěný trestanec a nájemní zloděj Robert Černý, který se v první sérii vydával za policistu Šimona Wilka, musel díky vývoji událostí opustit Smrkovec a nějaký čas se skrývat. Nyní se vrací zpět v souvislosti s krádeží vzácných křesťanských relikvií, ze které je podezřelý, a také proto, aby uzavřel svoji temnou minulost, protože stále platí, že staré hříchy mají dlouhé prsty,“ přibližuje příběh druhé řady seriálu jeho spoluautorka a producentka Gabriela Erleová

Zatímco první série se odehrávala v letních měsících, nové díly se natáčely v tuhé zimě a autoři opět využili zásadně reálných prostředí a divoké přírody. „Zimu zvládám dobře, koupil jsem si kvalitní termo prádlo. Ty největší mrazy jsme zažili na začátku natáčení. Pro mě je ale možná horší to horko, před ním neutečete, v zimě se dá zahřát,“ zavzpomínal na natáčení Stanislav Majer, který do druhé řady seriálu vstoupil bez váhání. „Ohlasy na první sérii byly dobré, čísla mluvila pozitivně a mojí mamince se to líbí, to považuji za bernou minci,“ říká s úsměvem Majer a poodhaluje příběh své postavy v nových dílech: „Robert se vrací do Smrkovce hlavně proto, že Sára a její rodina je v ohrožení a on má dojem, že jí má být nablízku a zachraňovat ji. Jejich vztah se prohlubuje. Hlavním motivem bude stejně jako v první sérii hledání brože. Kde nakonec skončí, to už se musí divák dozvědět z příběhu,“ dodává Majer.

Majerova seriálová partnerka Linda Rybová má na natáčení druhé série Zákonů vlka trošku jiné vzpomínky. „Byla strašná zima. Jsem hrozně zimomřivá. První dny byly šilené, točili jsme hodně v exteriérech, zima byla brutální, i když jsem na sobě měla pět termoprádel a tisíc svetrů,“ říká s trochou nadsázky Linda Rybová. Jako ostřejší hodnotí i děj druhé série. „V druhé sérii se přiostří. Staré zločiny se vracejí na plné čáře a pro moji postavu Sáry to budou komplikované chvíle. Manžela má ve vězení, Robert se vrací, chvíli spolu jsou, chvíli ne. Nebude to jednoduchá lovestory,“ naznačuje herečka.

V dalších rolích se opět objeví Jan Vondráček, Kristýna Frejová, Martin Donutil, Václav Marhold, Kryštof Rímský, Tomáš Jeřábek, Josef Polášek a nově i Martin Finger v roli doktora Váchy. V klíčových rolích místních policistů Bureše a Žáčkové pak Jan Novotný a Tereza Švejdová.