Veronika Arichteva: Bylo to poprvé, co jsem točila jako máma
Zdroj: herminapress

Veronika Arichteva: Bylo to poprvé, co jsem točila jako máma

Vytvořeno dne 03.03.2022

V Praze řádí sériový vrah mladých žen přezdívaný Kadeřník. Jeho rukopis nese i nová vražda, která se odehrála poblíž zdánlivě idylické vesničky Smrčiny. A právě tam vyráží zkušený kriminalista Josef Bergman v doprovodu nové kolegyně Sylvie Sedlákové. Dvojice vyšetřovatelů v podání Luboše Veselého a Veroniky Arichtevy postupně odhaluje události, které v osamělém mlýně před lety provázaly životy starousedlíků s novými obyvateli. Snímek režiséra Viktora Polesného Dům na samotě uvidí diváci ČT1 v neděli 6. března od 20:10 hodin.

Jak byste představila postavu Sylvie Sedlákové? Máte něco společného? V čem se naopak lišíte? Je to mladá holka, kriminalistka, která přišla do velkého města a snaží se všem dokázat, že na to má. Myslím, že společnou máme energii a nasazení pro věc, že se nenecháme jen tak odbýt, pokoru ale i zdravou drzost. To, co společného mít určitě nebudeme je její profese. Já bych nikdy něco takového dělat nemohla. Pohled na mrtvé tělo, krev, přítomnost někoho, který jinému člověku ublížil, vyšetřování a hledání souvislostí…v tom bych asi určitě neobstála. I když si o sobě myslím, že jsem docela silná povaha, tak tohle by mě zlomilo. 

Je tato role v něčem odlišná oproti Vaší dosavadní práci? Poprvé hraji kriminalistku, poprvé jsem držela zbraň, poprvé jsem měla běhat tak, abych někoho případně chytla. Bylo to super. Dost jsem se při natáčení i zasmála. A hlavně to teda bylo poprvé, co jsem točila a pracovala jako máma, takže někde vzadu v hlavě mi při natáčení běhalo, jestli je doma všechno v pořádku. A bylo. 

Co Vás přesvědčilo, abyste na nabídku ztvárnění postavy Sylvie Sedlákové kývla? Jak se Vám spolupracovalo s režisérem Viktorem Polesným? Byla jsem asi tři měsíce po porodu syna a zavolala mi Magda, pravá ruka pana režiséra, jestli bych neměla zítra čas se Viktorovi přijít jenom ukázat, jak teď vypadám. Trochu jsem se lekla, po porodu se žádná ženská nechce nikde moc ukazovat. A pak jsem se lekla znova, když na kamerovkách chtěl pan režisér, abych zahrála dialogy, který jsem ale vůbec neuměla. A možná tím, že jsem víc improvizovala, než něco hrála, tak jsem tu roli dostala. Takže jsem pak vlastně ani neváhala, jestli do Domu na samotě jít. Říkala jsem si, že bude fajn zase točit. Obzvlášť, když to bylo s Viktorem Polesným, o kterém můj muž vždycky hezky mluvil a moc si ho váží. Nejenom jako režiséra, ale i jako člověka. A já to můžu jenom potvrdit. 

Snímek režiséra Viktora Polesného podle knihy Michaely Klevisové Dům na samotě uvidí diváci ČT1 v neděli 6. března od 20:10 hodin.