Veronika Khek Kubařová: Ustát na natáčení Bambitky lidi jako je Lábus, Noid, Klus je hodně těžké
Zdroj: herminapress

Veronika Khek Kubařová: Ustát na natáčení Bambitky lidi jako je Lábus, Noid, Klus je hodně těžké

Vytvořeno dne 24.08.2021

Přesně deset let po uvedení prvního dílu veleúspěšné pohádky Tajemství staré bambitky, představili tvůrci na karlovarském festivalu druhý díl. Povyprávěli, jak dvojka oblíbené pohádky vznikala.

„Seděli jsme s producentem na pivu, když mi položil nabídku na pokračování. A já moc nevydržím a po třetím pivu jsem byl tak povolný, že jsem na to kývl,“ prozradil režisér Ivo Macharáček, jak lehce podlehl producentskému tlaku.

Veronika Khek Kubařová přiznala, že být mezi lidmi jako je Tomáš Klus a Václav Noid Bárta je velmi inspirativní. „Měla jsem štěstí, že jsem se také hodně potkávala s Jiřím Lábusem a Miroslavem Vladykou, jejichž invence je hodně veliká. Byla to velká zodpovědnost, abych alespoň jako jedna jediná dodržela text a ještě přežila to, jak jsou neskutečně vtipní a nerozesmála se,“ uvedla Veronika Khek Kubařová, která je pyšná na to, že skoro všechny scény s jízdou na koni absolvovala sama.

Své si řekl i Vašek Noid Bárta: „Na rozdíl od kolegů, jsem film viděl už celý, protože jsem k němu dělal hudbu a písničky a tam jsem zabředl do všech emočních tajů filmů. A také tam hraji ne příliš chytrého kluka, který se jmenuje Václav a třeba tam sbírám i koňskou mrvu. Což ostatně doma na zahrádce dělám také, takže žádná velká změna,“ smál se Noid a prozradil, že v jedné písni v podání Tomáše Kluse je slyšet i jeho sedmiletá dcerka.

Naopak producenti pohádky si na besedě v Domě České televize postěžovali: „Sehnat partnery pro Bambitku 2 bylo hodně těžké. Až jsme se po úspěchy jedničky divili. Hodně jsme se naběhali a dva roky jsme se snažili naplnit rozpočet pohádky. Hodně nám to kazil i covid. Proto je potřeba všem, kteří do toho s námi šli, poděkovat.“

Tajemství staré bambitky 2 bude mít premiéru 9. prosince v kinech a o rok později v České televizi.