Viděli jste včera Vražedné stíny? Těšte se na druhý díl
Zdroj: Česká televize

Viděli jste včera Vražedné stíny? Těšte se na druhý díl

Vytvořeno dne 21.02.2022

Režisér Jiří Svoboda našel v románu Počmárané nebe zajímavý motiv, který rozpracoval do napínavého dvoudílného příběhu Vražedné stíny.

Ondřeje Vetchého v roli policisty Alana Kreinera vezmou do vazby jako podezřelého z vraždy, protože zbraň, z níž se střílelo, byla jeho soukromá pistole. Vyšetřovatelé z inspekce policie manipulují s fakty a důkazy. Alan se potřebuje dostat na svobodu, aby mohl prokázat svou nevinu a najít skutečného vraha.

Alanova parťáka Michala hraje Martin Finger: „Michal je bývalý policista. Dobrý přítel hlavního hrdiny, kterému pomáhá dostat se z maléru. Je to role drsného chlapíka stojícího na té správné straně… Jako divák mám rád to mrazení z nebezpečí, které číhá kdesi skryté. Bezmocnost, kdy se nedaří bezezbytku porazit zlo, je pro mě něčím přitažlivá a znepokojivá.“

Aby se Alan dostal z vazební věznice musí se nechat zastupovat advokátem Lindnerem, jenž je proslulý svými úspěchy v obhajobě každého, kdo mu dobře zaplatí. Paradoxně v tomto případu je ochoten pracovat za velmi nízkou odměnu. „Linka mé postavy je myslím velmi zajímavá. Žádný člověk ale není čistě kladný, nebo čistě záporný, a tak tomu je i u doktora Lindnera,“ říká jeho představitel Miroslav Donutil.

V dalších rolích diváci uvidí například Tomáše Töpfera, Evu Josefíkovou, Marka Vašuta, Terezu Hofovou nebo Filipa Blažka. Za kameru se postavil držitel osmi Českých lvů Vladimír Smutný, pro něhož jsou Vražedné stíny již devátou spoluprací s Jiřím Svobodou.

Dvoudílný snímek Jiřího Svobody uvedla v premiéře program ČT1 v neděli 20. února. A další díl uvidíte 27. února.