Měla manžela. Policajta. Zastřelili ho. Policajti. Kateřina Winterová je Šéfka
Zdroj: TV Nova

Měla manžela. Policajta. Zastřelili ho. Policajti. Kateřina Winterová je Šéfka

Vytvořeno dne 18.02.2022

V desetidílném kriminálním seriálu Šéfka se v hlavní roli nekompromisní, ale spravedlivé Karly Langerové představí Kateřina Winterová, které budou k ruce hned dva schopní vyšetřovatelé, Richard Čech (Jan Holík) a Jan Trunpeta (Petr Konáš). Vedle vyšetřování komplikovaných případů na diváky čekají silné osobní příběhy hlavních protagonistů, které se velmi často a proti jejich vůli míchají do jejich práce.

Šéfka oddělení vražd Karla Langerová (Kateřina Winterová) bere svou práci velmi vážně, a pokud něčemu přijde na stopu, dokáže se zakousnout a následovat ji s vytrvalostí hladového vlka.  „Karla v průběhu seriálu řeší nejen případy, které jí průběžně přistávají na stole, ale také případ svého mrtvého manžela, který policie sice oficiálně uzavřela, ale pro ni zůstává nedořešený a chce mu za každou cenu přijít na kloub," uvádí ke své postavě Kateřina Winterová.

Karla má k ruce tým sestávající ze dvou kapitánů. Richard Čech (Jan Holík) byl v minulosti policejním parťákem jejího mrtvého manžela, a s Karlou jej tak pojí silné osobní vazby.

Jan Trunpeta (Petr Konáš) přibyl na oddělení vražd teprve nedávno, ale ukazuje se jako schopný policista, kterému to myslí a jemuž neschází kreativita. O natáčení detektivního seriálu řekl: „Musím přiznat, že mě to moc baví. Je to velká změna po rolích v seriálech z lékařského prostředí. Hraji v civilním oblečení, mám pistoli za pasem, a dokonce občas natáčím i akčnější scény, takže si to opravdu moc užívám.“   

Vyšetřovatelé by nemohli dělat svou práci bez klíčových spolupracovníků za pitevním stolem nebo v kanceláři státního zastupitelství. Hana Skoumalová (Tereza Richterová) je soudní lékařkou, na státním zastupitelství se Karla potkává zejména s Markem Bergrem (Stanislav Majer) a Karlem Strakou (Jan Čenský). Berger má ke Karle velmi blízko, a je proto ochoten jí kdykoliv pomoct, i kdyby to mělo být tak trochu v rozporu se zásadami správného státního zástupce. Straka je naopak člověk, který má velmi rád moc a díky užitečným známostem ji umí využívat. I proto se může stát velmi nebezpečným protivníkem.

Jan Čenský se podle svých slov musel vypořádat zejména se slovníkem státních zástupců: „Přesedlal jsem z postav s titulem MUDr. na role s titulem JUDr., z lékařů jsem se dostal mezi právníky a státní zástupce. A to je prostředí, které mi není úplně blízké, ani příjemné. Navíc je pro mě náročnější naučit se mluvit jako doktor práv, používané termíny i slovní spojení jsou v tomto oboru dost specifické. Ale beru to jako velmi zajímavou změnu a příležitost.“  

Na seriál Šéfka se mohou diváci těšit od 26. února každou sobotu ve 20:20 a vždy o týden dříve na Voyo.