Javorský, Ondrík, Čermák: Hrdinové nového thrilleru od autora Devadesátek
Zdroj: Hangar Films

Javorský, Ondrík, Čermák: Hrdinové nového thrilleru od autora Devadesátek

Vytvořeno dne 19.02.2022

Thriller Stínohra podle scénáře Venduly Bradáčové natočil režisér Peter Bebjak, podepsaný pod mimořádně úspěšným seriálem Devadesátky, který v minulých týdnech dosahoval na obrazovkách České televize pravidelně téměř dvoumilionové sledovanosti.

Ve Stínohře se pod jeho vedením objevuje současná slovenská hvězda Milan Ondrík, jeden z nejobsazovanějších domácích herců Hynek Čermák, dále Vladimír Javorský, Kristýna Frejová nebo dva nové herecké objevy: Leona Skleničková a Jan Jankovský.

Chtěli jsme udělat film, který bude citlivý, bude mluvit k divákovi tak, aby si z něj odnesl pocit, s nímž se může ztotožnit. Často se dostaneme do situace, i když ne podobně dramatické, jako náš hrdina, že sami sebe obviníme z něčeho, co se stalo. Přestože si v pragmatické rovině uvědomíme, že to je holý nesmysl a situaci jsme nemohli ovlivnit, v té emocionální nás to poznamená. Ovlivní to, jakým způsobem o věcech přemýšlíte, anebo uvažujete, co by se stalo, kdyby se to nestalo. Nezmění to charakter člověka, anebo způsob, jakým žije, ale jeho uvažování,“ říká režisér Peter Bebjak.

Thriller Stínohra vstoupí do kin 7. dubna 2022.