Vilma Cibulková se vrací na stříbrné plátno. Zazáří vedle Karla Rodena
Zdroj: herminapress

Vilma Cibulková se vrací na stříbrné plátno. Zazáří vedle Karla Rodena

Vytvořeno dne 07.08.2020

Herečka Vilma Cibulková začala v těchto dnech společně s Karlem Rodenem natáčet celovečerní film Promlčeno. Ten se zabývá především otázkou promlčených vražd a jejich dopadu na životy pozůstalých rodin. Zvítězí pomsta nebo odpuštění? Bude vše nenávratně Promlčeno?

Ve filmu Promlčeno bude Vilma Cibulková bojovat s 20 let starým tajemstvím.

Jedna z nejvýraznějších českých hereček v těchto dnech natáčí pod taktovkou režiséra Roberta Sedláčka. Filmová a divadelní herečka Vilma Cibulková patří mezi největší talenty naší republiky, poslední léta se však držela poměrně stranou. Své role si totiž pečlivě vybírá.

„Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku, téma je totiž nadmíru závažné a režisér Robert Sedláček je báječný. Tyhle tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala,“ říká Vilma Cibulková, která natáčí společné scény s mladou talentovanou herečkou Denisou Barešovou, kterou diváci mohli vidět například v oceňovaném filmu Jan Palach. Cibulková se objeví v roli její matky, která před svou dcerou střeží celých 20 let veliké tajemství. Dívka vůbec netuší, v čem vyrůstala a co tak mocně ovlivňuje její život až do dnešních dní…

Do klíčové scény filmu, byla připsána role, kterou si zahraje Eva Decastelo po boku Karla Rodena.

,,Karel Roden je pro mě jeden z nejlepších českých herců a zahrát si s ním je velkou ctí. Doufám, že tam budu mít málo textu, protože představa, že něco zkazím před Karlem Rodenem, je pro mě smrtelná," říká natěšená Eva Decastelo.

Poprvé v celovečerním filmu uvidíme také známého karikaturistu Tomáše Břínka (TMBK), který si zahraje hosta v rádiovém vysílání. ,,Téma filmu je velmi originální a důležité současně. Natáčení bylo natolik náročné, že jsem během něj dokonce stihl vystřízlivět,” říká Tomáš Břínek, který na natáčení filmu přerušil svůj třídenní trip.

Denisu Barešovou ve snímku Promlčeno doplní její herecký kolega, právě z filmu Jan Palach, a to Karel Jirák. Ten zazáří vedle hereckého barda Vladimíra Kratiny na policejní stanici a nejen tam. V napínavém krimi thrilleru se představí také Igor Bareš. Shoda jmen s Denisou Barešovou je čistě náhodná. Kdo by si myslel, že se jedná o rodinný herecký tandem, byl by na omylu