Plakát k filmu Promlčeno s podpisem Karla Rodena vydražen za nečekanou sumu
Zdroj: Bontonfilm

Plakát k filmu Promlčeno s podpisem Karla Rodena vydražen za nečekanou sumu

Vytvořeno dne 15.04.2022

Thriller Promlčeno s Karlem Rodenem v hlavní roli vstoupí do kin 28. dubna, pár týdnů před premiérou zažili jeho tvůrci šok. Plakát k filmu podepsaný Karlem Rodenem a Bárou Bočkovou se vydražil za 102 000,- korun. 

Novým majitelem podepsaného filmového plakátu Promlčeno se stal nadšený filmový fanoušek a sběratel plakátů Alexej Jaroš ml.. Svou vášeň pro filmový plakát pravděpodobně získal po svém otci, Alexej Jaroš st. je totiž autorem plakátů k řadě známých českých filmů. Mimo jiné vytvořil plakáty k snímkům Marečku, podejte mi pero, Jak utopit doktora Mráčka, Tajemství hradu v Karpatech, Léto s kovbojem, Fešák Hubert nebo Jen si tak trochu písknout.

„Plakát jsem potřeboval, abych uzavřel svoji sbírku. Navíc jsem věděl, že podpis Karla Rodena, který se téměř na nic nepodepisuje, má hodnotu sám o sobě. Nechal jsem se trochu unést bláznivým průběhem aukce, ale uvidíme za 20 let, jestli to byla hloupost nebo dobrá investice,“ říká nový hrdý majitel plakátu Alexej Jaroš ml..

Šokující živé vysílání, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Záhadný Radek se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živě vysílané noční show. Chtěla mít ve vysílání senzační událost, ale k jejímu zděšení začne na povrch vyplouvat něco, s čím nikdo nepočítal. Během Radkova vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen Eva, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost.