Víte, jak Kateřina Žbirková uhnala Zlatého slavíka Mira Žbirku? To se stane jednou za život!
Zdroj: TV Prima

Víte, jak Kateřina Žbirková uhnala Zlatého slavíka Mira Žbirku? To se stane jednou za život!

Vytvořeno dne 11.05.2021

Meky a Kateřina Žbi rkovi letos oslaví 33 let v manželství. Prozradili, jak se dali dohromady a jak dnes žijí.  

Video soubor

„Za naše seznámení může režisér pořadu 7 pádů Honzy Dědka, Vojta Nouzák. Je to můj spolužák z gymplu, spolu jsme dělali do školního časopisu rozhovory se známými lidmi. Došlo na Mekyho a jeho koncert v Lucerně. Vojta Nouzák je ale fanatický fotbalový fanoušek, fandí Slávii, a zrovna se hrál fotbal, když se měl dělat rozhovor s Mekym. Tak mě poslal samotnou – a takhle to dopadlo. Moje babička bydlela v Lucerně nad velkým sálem a já jsem znala zadní cestičky, které vedou do sálu. Dostala jsem se až k šatně, byla jsem docela drzá, bylo mi osmnáct. Zaklepala jsem – a on tam stál,“ vzpomíná na osudové chvíle svého života Kateřina Žbirková.

 „Tam byl šťastný moment, protože jsem se zrovna převlékal. První dojem byl fantastický. To si rád myslím. Vyhodnotil jsem to tak, že je to domluvené, tak jsem ten rozhovor slíbil. Dodneška neproběhl. Doteď čekám na otázky,“ směje se Meky Žbirka.

Chodili spolu tajně, Katka svoji známost tajila i před rodiči. „Když volal k nám domů, představoval se jménem bubeníka Petera Nagy. Asi po roce to bylo rodičům divné. Když byla venku písnička Katka, táta se zeptal, proč k nám pořád volá Miro Žbirka. Rodiče se báli, maminka mi říkala, abych si uvědomila, že je to zpěvák a v každém městě má jinou ženskou. Ale změnila názor a už ho miluje,“ směje se Kateřina. Pozdvižení vzbudil i na Katčině maturitním plese. „Netušila jsem, že přijde na můj maturitní ples. Řekla jsem mu o něm, ale nezvala jsem ho,“ vzpomíná Katka. „Byl jsem v Bratislavě a řekl jsem kamarádovi, jestli by mě nevzal do Prahy, bez mrknutí oka řekl, že jedem. Dorazil jsem, a najednou jsem stál v Lucerně, začalo to tam šumět. Na pódiu v té době hrála studentská kapela Žentour,“ vzpomíná Žbirka.

 Jak probíhala jejich svatba? A jak žijí dnes? I o tom promluví v 7 pádech Honzy Dědka dnes na Primě!